Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як запобігти поширенню інфекційних хвороб у воєнний час

Дата: 22.07.2022 11:25
Кількість переглядів: 181

Фото без опису
Вумовах воєнного стану великі скупчення людей, зокрема в укриттях та місцях поселення внутрішньо переміщених осіб, сприяють поширенню інфекційних хвороб. Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дизентерія, туберкульоз, дифтерія, кашлюк, а також Covid-19, які можуть швидко поширюватися та загрожувати життю. Про це наголошують в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Фактори, що сприяють підвищенню ризику спалахів інфекційних хвороб включають низьке охоплення вакцинацією, відсутність базових засобів гігієни, обмежений доступ до медичного обслуговування, включаючи тестування, та перенаселеність.

Через обмежений простір у центрах прийому та відсутність фізичного дистанціювання, особливо важко дотримуватись правил профілактики. Проте, де це можливо, заходи з дистанціювання повинні здійснюватися відповідно до загальних рекомендацій, при цьому необхідно враховувати психічне здоров’я та психосоціальні фактори.

Крім фізичної дистанції існують інші методи профілактики та контролю інфекцій, які можуть бути розглянуті в місцях прийому:

Гігієна рук та санітарія: переміщені особи у місцях прийому часто проживають в умовах, де гігієна та санітарія перебувають під загрозою. Залежно від наявних ресурсів, необхідно забезпечити доступ до чистої води, мила, санітарних засобів та заохочувати до гігієни рук.

Респіраторний етикет: при чханні чи кашлі слід прикривати ніс та рот паперовими серветками. У пунктах прийому мають бути доступні чисті паперові серветки. Паперові серветки слід негайно утилізувати після використання, а руки слід вимити. Якщо паперові серветки недоступні, рекомендується кашляти чи чхати в лікоть.

Захисні маски: коли неможливо забезпечити належну фізичну відстань, у місцях прийому громадян та персоналу слід розглянути можливість використання медичних та немедичних захисних масок, як засобу зниження поширення інфекції шляхом мінімізації виділення респіраторних крапель від інфікованих осіб Важливе значення має належне використання масок (одягання, зняття та утилізація).

Вентиляція: погана вентиляція пов’язана зі збільшенням передачі респіраторних інфекцій. Природна або механічна вентиляція може бути використана для зниження потенційного ризику аерозольної передачі інфекції.

Але чи не єдиним надійним способом профілактики більшості хвороб та інфекцій залишається вакцинація.

В Україні діє календар профілактичних щеплень, у якому вказано, коли й в якому віці варто зробити те чи інше щеплення. Та якщо з різних причин людина не була вакцинована або ж пропустила необхідну дозу, ніколи не пізно розпочати або надолужити пропущене. Кабінети профілактичних щеплень закладів охорони здоров’я працюють.

Проти коронавірусу, як і раніше, вводять дві дози вакцини й третю – бустерну через пів року. Вакцинація дітей від 14 років та дорослих без обмеження віку.

Імунізацію дітей проти дифтерії проводять згідно з Календарем щеплень, а ревакцинацію дорослих кожні 10 років.

Ревакцинацію проти правця проводять з 26 років кожні 10 років. , відповідно до календаря профілактичних щеплень, необхідно вакцинувати дітей у віці два, чотири, шість і 18 місяців (чотири щеплення). У віці шести та 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим поновлювати щеплення проти правця необхідно кожні 10 років.

Щеплення проти вірусного гепатиту B передбачене першого дня після народження. Курс містить триразову вакцинацію.

Також в Україні ще з 1 лютого 2022 року була розпочата кампанія вакцинації вакцинами проти поліомієліту. Щеплювати нею малюків починають у перший рік життя. Для всіх дітей віком від шести місяців до шести років, які з різних причин не були щеплені, зараз проводять кампанію з вакцинації проти цієї недуги. Кожній дитині чи дорослій людині можна розробити індивідуальний графік щеплень, щоб надолужити всі пропущені вакцинації чи окремі дози.

Нашим громадянам, які мобілізовані до лав Збройних сил України необхідно в першу чергу вакцинуватися АДП-М проти дифтерії та правця, а також проти вірусного гепатиту B.

Будьте здорові та бережіть себе і своїх близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора