Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Держенергонагляд нагадує про небезпеку риболовлі поблизу ЛЕП

Дата: 01.08.2022 14:37
Кількість переглядів: 199

Фото без опису
Держенергонагляд нагадує любителям риболовлі про дотримання правил перебування поблизу повітряних ліній електропередачі (далі – ЛЕП), оскільки вони часто знаходяться біля водойм.

Так, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж» встановлено охоронні зони електричних мереж, а саме: до 1 кВ – 2 м; до 20 кВ – 10 м; 35 кВ – 15 м; 110 кВ - 20 м; 150, 220 кВ – 25 м; 330, 400, 500 кВ – 30 м; 750 кВ – 40 м.

Відповідно до пункту 9 Правил, забороняється риболовля у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв.

Також наказом Міністерства праці і соціальної політики України затверджено «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», відповідно до яких встановлено припустимі відстані від людини у будь-якому її положенні та застосувань, що нею використовуються, до струмовідних частин, що перебувають під напругою, не менше ніж: до 1 кВ – 0,6 м; 6 – 35 кВ – 0,6 м; 110 кВ – 1 м; 150 кВ – 1,5 м; 220 кВ – 2 метри.

Крім того, повідомляємо, що при переміщеннях під повітряними лініями смертельно небезпечно підіймати вудки та нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі.

Також смертельно небезпечною може бути риболовля під час грози, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди та притягувати удар блискавки.

Сучасні вудки виробляються із вуглепластику – матеріалу, який є провідником електричного струму. Підвищена вологість поблизу водойм створює небезпеку для життя навіть при наближенні до дротів діючої електролінії. Незважаючи на те, що на сучасних вудках нанесений попереджувальний знак, а у паспортах чи супровідних документах пишуть про неприпустимість використання їх поблизу ЛЕП, рибалки нехтують цими правилами безпеки та продовжують рибалити поряд із ЛЕП.

Держенергонагляд звертається з проханням дотримуватися простих правил під час риболовлі, а саме:

  • будьте уважними самі та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку поблизу ЛЕП;
  • уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під проводами ЛЕП;
  • дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах ЛЕП.

Будьте обережними, бережіть себе та своїх близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора