Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Користь грудного вигодовування: про що важливо пам’ятати

Дата: 02.08.2022 21:06
Кількість переглядів: 176

Фото без опису
Щороку 1 серпня стартує Світовий тиждень грудного вигодовування. Він спрямований на інформування про користь грудного вигодовування й стимулювання дій щодо його підтримки. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) грудне вигодовування настільки важливе, що воно щороку може врятувати життя понад 820 000 дітей віком до 5 років. 

Тож чим корисне грудне вигодовування для мами і малюка?

Передусім, це – найбезпечніший, найнадійніший та найдоступніший спосіб годування немовляти. Грудне вигодовування значно знижує ризик смерті внаслідок діареї, пневмонії та інших інфекційних захворювань. 

Материнське молоко містить усі необхідні поживні речовини для розвитку та зростання дитини. У перші пів року життя грудне молоко забезпечує 100% потреби дитини в поживних речовинах, з 6 до 12 місяців – продовжує задовольняти щонайменше половину цих потреб, а протягом другого року життя – третину.

Крім поживних речовин та вітамінів, немовля отримує з молоком матері антитіла, здатні захистити від хвороб. Водночас грудне вигодовування не є заміною рутинних щеплень, передбачених національним календарем. Грудне вигодовування дає дитині відчуття безпеки, сприяє сенсорному розвитку. Діти й підлітки, які в грудному віці отримували молоко матері, рідше мають надлишкову вагу або ожиріння в старшому віці.

Водночас грудне вигодовування корисне і для матері. Воно допомагає посилити зв'язок із дитиною, знижує ризик розвитку післяпологової депресії, може знизити ризик виникнення серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу, раку яєчників та раку молочної залози.

Що важливо пам’ятати про грудне вигодовування?

  1. Рекомендовано забезпечити контакт шкіра до шкіри та почати прикладання немовляти до грудей упродовж першої години після народження. 
  2. Годувати немовля потрібно на вимогу без дотримання певних інтервалів. Що частіше дитина їсть, то більше молока виробляється у матері. 
  3. У перші 6 місяців життя дитина не потребує підгодовування чи допоювання. Навіть водою і навіть у спеку. Прикорм потрібно починати після 6 місяців як доповнення до грудного молока. 

Жінка, яка годує грудьми, не має дотримуватися спеціального режиму харчування, але її щоденне меню має бути повноцінним, різноманітним і збалансованим.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора