Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Питання прихистку переселенців на Прикарпатті, забезпечення паливом родин військовослужбовців та малозабезпечених, - основні проблеми, які обговорили під час наради в ОДА

Дата: 05.08.2022 21:03
Кількість переглядів: 248

Фото без опису
Про підготовку додаткових приміщень для поселення внутрішньо переміщених людей у територіальних громадах Прикарпаття, надання соціальних послуг ВПО, дітям пільгових категорій, родинам військовослужбовців ЗСУ та іншим малозабезпеченим громадянам, забезпечення населення, установ та організацій області дровами для опалення у зимовий період ішлося сьогодні, 5 серпня, під час наради, яку за дорученням голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Світлани Онищук провів її заступник Віталій Ільчишин.

У онлайн-нараді взяли участь заступники голови та керівники структурних підрозділів ОДА, голови райдержадміністрацій і територіальних громад області.

Виступаючи перед учасниками наради, заступниця голови облдержадміністрації Людмила Сірко повідомила, що в області визначено 92 об’єкти для розміщення ВПО, у 17 з них донори вже проводять відповідні роботи. Це дозволить розгорнути понад тисячу додаткових місць для людей з Донеччини, які вимушені покинути свої домівки через війну. За словами посадовиці, у сільських, селищних та міських радах введено посади фахівців із соціальної роботи, які опікуватимуться в тому числі й ВПО.

«В області впроваджується пілотний проєкт із залученням іноземних донорів для організації роботи соціальних працівників, - зазначила Людмила Сірко.- Швейцарська організація «Фонд Terre des hommes» 9-11 серпня організовує навчання та забезпечить упродовж шести місяців оплату праці 25 соціальних працівників із можливістю подальшої пролонгації. Це дозволить підвищити ефективність їх роботи у наданні соціальних послуг, в тому числі й ВПО».

Окрему увагу було звернуто на виконання розпорядження КМУ № 679-р «Про проведення обов’язкової евакуації населення Донецької області» та, відповідно, необхідність розгортання додаткових ліжко-місць у об’єктах і закладах будь якої форми власності в громадах краю.

Для здійснення капітальних й поточних ремонтів, а також придбання матеріалів у місцевих бюджетах передбачено 23,2 мільйони гривень, а з обласного виділено 20 мільйонів. Станом на 1 серпня уже освоєно та профінансовано вісім мільйонів гривень.

«Звертаюся до керівників територіальних громад: нам необхідно активізувати цю роботу та забезпечити гідні умови для переселенців, адже фінансовий ресурс є, - зазначив Віталій Ільчишин. - Залучайте донорів, підходьте індивідуально до вирішення існуючих проблем, адже ніхто, крім нас, не допоможе нашим співвітчизникам».

Заступник голови облдержадміністрації також звернув увагу представників органів влади на місцях щодо підготовки до зими та забезпечення паливом соціально вразливих категорій людей, зокрема, родин військовослужбовців ЗСУ.

За інформацією начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергія Кокоця, держлісгоспи області уже заготовили та реалізували понад 82 тисячі метрів кубічних деревини, більше 8 тисяч кубометрів є у залишку, тому територіальні громади можуть закуповувати дрова для опалення.

«На Прикарпатті на 30 відсотків збільшилася заготівля деревини. Населення в індивідуальному порядку може звертатися у лісгоспи та самостійно вивозити дрова. Територіальним громадам на місцях необхідно детальніше проаналізувати свої потреби та окрему увагу звернути на незахищених та перестарілих й надати їм необхідну допомогу», - наголосив Віталій Ільчишин.

За результатами наради дано конкретні доручення та визначено терміни їх виконання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора