Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Ольга Стефанішина: Уряд напрацював необхідні нормативно-правові акти для максимального виконання Угоди про асоціацію з ЄС

Дата: 11.08.2022 16:37
Кількість переглядів: 177

Фото без опису
Цього тижня Уряд завершив роботу над формуванням пакету нормативно-правових актів, необхідних для виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн-засідання Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС.

«Залишились лише ті нормативні документи ЄС, які або втратили актуальність, або ті, які потребують часу для проведення технічних розрахунків. Загалом Україна ще має імплементувати 107 регламентів і Директив ЄС в рамках Угоди про асоціацію», – сказала Ольга Стефанішина та додала, що більшість із законопроектів для імплементації Угоди вже перебувають на розгляді в Парламенті. Інша частина законопроектів вже напрацьована Урядом.

Окрема увага – на виконанні семи рекомендацій Єврокомісії, за результатами яких будуть сформовані подальші кроки щодо членства в ЄС.

«До кінця року Україна очікує від Єврокомісії на оцінку другої частини опитувальника, що стосується всіх сфер наближення законодавства, за якими в подальшому будуть вестись перемовини щодо членства в ЄС. Тому виконання актуальних євроінтеграційних зобов’язань в максимальному обсязі сприятиме тому, аби наприкінці року оцінка готовності України до початку перемовин та наша відповідність праву ЄС була абсолютно іншою», – сказала Ольга Стефанішина.

Коментуючи виконання рекомендацій Єврокомісії Віце-прем’єр-міністр відзначила призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, реалізацію організаційних заходів щодо проведення засідання конкурсної комісії з відбору нового керівника Національного антикорупційного бюро, завершення роботи над законопроектом щодо відбору кандидатів на посаду суддів Конституційного Суду.

Ольга Стефанішина також відзначила важливу роль Парламенту в ухваленні нового закону про медіа, який уже напрацьований відповідно до європейського законодавства.

Крім того, Віце-прем’єр-міністр повідомила, що нова редакція законопроекту про національні спільноти вже знаходиться на опрацюванні Єврокомісії. У подальшому законопроект може бути направлений на розгляд Венеціанської комісії. Продовжує Уряд роботу і над впровадженням антиолігархічного законодавства.

Ольга Стефанішина також повідомила, що сьогодні триває функціональний аналіз роботи міністерств, необхідний для подальшого посилення потенціалу Уряду з метою проведення євроінтеграційних реформ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора