Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Медична реформа: на Івано-Франківщині 17 медзакладів увійдуть до спроможної мережі

Дата: 30.08.2022 16:17
Кількість переглядів: 160


На початку липня Верховна рада ухвалила законопроект №2347, який запускає наступний етап медичної реформи – формування спроможної мережі лікарень.

В нашій області попередньо визначено 17 лікарень, які увійдуть до спроможної мережі медичних закладів. До Івано-Франківського госпітального округу потраплять 2 надкластерні лікарні, 5 кластерних та 10 загальних лікарень.

Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.

Реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоров?ям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Так, наприклад, вже з початку 2023 року, пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіоцентри. Адже наразі Україна має невтішну статистику щодо лікування серцево-судинних захворювань. Щороку через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу, лише від інсультів помирає 30 000 пацієнтів. 

«Після формування госпітальних округів, пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування, – зазначає голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук. – Переконана, що спроможна мережа лікарень дозволить забезпечити прикарпатців якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора