Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Міжнародні благодійники надаватимуть допомогу для внутрішньо переміщених людей, які проживають на Прикарпатті

Дата: 30.09.2022 14:16
Кількість переглядів: 182

Фото без опису
Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили  Сірко, за участю керівників та фахівців департаментів соціальної політики та охорони здоров’я  облдержадміністрації, а також  управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ОДА відбулася зустріч із представниками гуманітарної міжнародної організації «Лікарі без кордонів». Йшлося про організацію роботи щодо надання необхідної допомоги внутрішньо переміщеним людям.

На початку зустрічі Людмила Сірко зауважила: «Одним із пріоритетних завдань обласної військової адміністрації  - надання допомоги внутрішньо переміщеним людям.  З перших днів війни росії проти України дуже багато переселенців були поселені у навчальні заклади Прикарпаття. Ми опрацювали питання щодо переселення  їх у інші зручні житлові приміщення, задля того, щоби  заклади освіти  Івано-Франківщини цьогоріч розпочали офлайн-навчання. Зараз ми й надалі співпрацюємо із міжнародними громадськими організаціями, благодійними фондами задля проведення поточних, капітальних ремонтів житлових приміщень для ВПО і це надважливо для нас сьогодні».

Фото без опису

Представники гуманітарної міжнародної організації «Лікарі без кордонів» наголошували на тому, що  їх зусилля зараз зосереджені на підтримці медичної галузі та допомозі внутрішньо переміщеним людям.  Вони розповіли про надання найнеобхіднішої медичної допомоги,  роботу волонтерських клінік  у віддалених регіонах та підписання меморандуму із  Івано-Франківським обласним перинатальним центром щодо реалізації проєкту «Направлення та комплексна допомога жертвам сексуального гендерного насильства», який допоможе забезпечити безплатний доступ до медичної допомоги особам, які пережили сексуальне гендерне насильство, а також надання їм психологічної  допомоги.

Людмила Сірко розповіла, що на Прикарпаття з числа внутрішньо переміщених осіб переселилися багато геріатричних, паліативних хворих, осіб з інвалідністю та онкохворих, які потребують постійної допомоги. Обласним закладам охорони здоров’я необхідні  відповідні лікарські препарати задля їх лікування, а також засоби гігієни.  Опрацьовуємо  також питання щодо облаштування для них медичних та соціальних  закладів.

Фото без опису

Йшлося і про потребу у транспортних засобах для  перевезення хворих.

Представники гуманітарної міжнародної організації «Лікарі без кордонів»  висловили готовність продовжувати співпрацю  із Івано-Франківщиною задля надання необхідної допомоги ВПО у цей нелегкий для України час. Завдяки цьому візиту буде вивчено потреби щодо медичної допомоги переселенцям, які проживають саме в нашому регіоні.

«Ми цінуємо вашу активну позицію у справах захисту наших громадян під час війни в Україні. Упевнена, що  надання необхідної медичної допомоги  переселенцям – це приклад вашої жертовності та небайдужості до проблем біженців», – зазначила Людмила Сірко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора