Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Світлана Онищук: Ми консолідуємо свої зусилля з країнами Європейського Союзу задля Перемоги

Дата: 07.10.2022 10:03
Кількість переглядів: 154


Сьогодні в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася зустріч делегацій міністрів освіти Польщі, Чехії, Естонії, Латвії, Литви та України.  

У зустрічі взяли участь голова обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Світлана Онищук і ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. 

Прикарпатський університет як місце проведення зустрічі міністрів обрали не випадково. Адже саме тут з перших днів війни працював Координаційний центр Міністерства освіти і науки України, в якому ухвалювалися життєво важливі рішення щодо роботи галузі в умовах російської агресії.  

Як зауважив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, з 24 лютого цього року нашу державу підтримали більшість країн світу, у тому числі надаючи прихисток українцям. Разом з тим Естонія, Латвія, Литва, Польща, Чехія сприяли українцям і в освітній сфері. Йдеться про формування освітніх хабів із залученням наших викладачів і дітей до навчального процесу, надання можливості вивчення історії України, української мови і літератури, підтримку національного мультипредметного тесту для вступу молоді до закладів освіти України.  

 

«Ми цінуємо таку підтримку у формуванні політики щодо внутрішньо переміщених осіб. В цих країнах функціонують суботні школи, до навчання у форматі «онлайн» в українських школах залучаються наші діти. Ми разом будуємо політику повернення наших громадян до України після війни. Саме ці громадяни творитимуть в українській спільноті зовсім інші традиції, ніж ті, які насаджуються російськими наративами. Ми не хочемо повертатися у минуле, а побудуємо нову Україну разом з вами», – сказав міністр.  

Зі свого боку, вітаючи урядовців країн-партнерів, Світлана Онищук зазначила, що нині понад 11 тисяч прикарпатських учнів та 400 працівників освіти перебувають за кордоном. Попри це на Прикарпатті доклали максимум зусиль, щоб з 1 вересня усі школи краю розпочали свою роботу і більшість з них – в очному режимі. Водночас із зон бойових дій на Івано-Франківщину прибули 150 тисяч внутрішньо переміщених людей. 5 тисяч учнів-переселенців сьогодні відвідують навчальні заклади Прикарпаття  

«До нас релокуються підприємства, створюються нові робочі місця. Виші і коледжі із тих областей, де немає можливості працювати, теж отримали прихисток. Це – Луганський державний університет внутрішніх справ імені Дідоренка, Донбаська національна академія будівництва та архітектури, Херсонський державний університет разом з Бериславським фаховим педагогічним коледжем імені В.Ф. Беньковського та Генічеським фазовим коледжем, Сєвєродонецький фаховий коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва, Рубіжний індустріально-педагогічний фаховий коледж, – розповіла очільниця області. – Прикарпаття відкриває свої двері для тих, хто потребує допомоги. Впевнена, що тільки консолідовані зусилля усіх допоможуть здобути перемогу над ворогом і зрештою творити нову Україну!». 

Під час пленарного засідання спільно з міністром освіти, науки і спорту Литви Юргітою Шюгждінієне, міністром освіти і науки Латвії Анітою Муйжнієце, міністром освіти Естонії Тонісом Лукасом, міністром освіти Чеської Республіки Ярославом Міллером та секретарем Міністерства освіти і науки Республіки Польща Томашем Жимковським було обговорено низку актуальних питань навчання українських дітей, які наразі вимушено перебувають у цих країнах ЄС. 

Сторони обмінялися інформацією щодо напрямків підтримки української освіти та забезпечення освітнього процесу для українських дітей, зокрема учнів, які продовжують здобувати українську освіту онлайн.

Більше фото за посиланням.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора