Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Фермери країни отримають понад 900 млн гривень у рамках першого траншу програми фінансової підтримки малих агровиробників

Дата: 26.10.2022 10:14
Кількість переглядів: 165

Фото без опису
Департамент агропромислового розвитку обласної військової адміністрації повідомляє, що Мінагрополітики затвердило перший перелік отримувачів в рамках програми підтримки малих агровиробників на загальну суму понад 1,5 млрд грн, що фінансується коштом бюджетної підтримки Європейського Союзу.

Незабаром виплати отримають:

  • 10592 учасників програми за напрямом «субсидія на одиницю (1 га) оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення». До виплати затверджено 769,1 млн грн на загальну площу 248096,97 га.
  • 3368 учасників програми за напрям «дотація на ВРХ (корови) усіх напрямів продуктивності». До виплати затверджено 147,7 млн грн на 27864 корів.

Відтак, на підставі затвердженого переліку українським аграріям буде виплачено 916 779 807 грн.

«Із моменту запуску програми у Державному аграрному реєстрі затверджено до виплати 13960 заявок, що дозволило розподілити майже мільярд гривень протягом одного місяця. Це винятковий результат, який став можливим завдяки інтеграції ДАР з офіційними державними ресурсами, автоматизації процесів перевірки та документообігу. Мінагрополітики продовжує працювати над розвитком системи та додаванням нових корисних і зручних сервісів для агровиробників», – зауважив заступник сіністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Для отримання бюджетних коштів на рахунок, необхідною умовою є підписання договору про надання бюджетних коштів з Укрдержфондом. Усім отримувачам із затвердженого переліку, такі договори надійдуть найближчим часом у їхній електронний кабінет у Державному аграрному реєстрі. Після підписання договору кваліфікованим електронним підписом, заявка буде автоматично затверджена до виплати.

Окрім затверджених до виплати заявок на суму 916,8 млн грн., на опрацювання у системі очікують заявки ще на близько 650 млн грн, що у сумі перевищує доступний обсяг фінансування з державного бюджету. Відтак, згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою КМУ № 918 від  16 серпня 2022 року, приймання заявок за програмою було призупинено до завершення опрацювання отриманих заявок і визначення доступного залишку.

Усі раніше подані заявки будуть опрацьовані у встановленому порядку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора