Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В області планують збудувати об'єкт поводження з побутовими відходами, які використовуватимуть для виробництва електроенергії

Дата: 31.10.2022 14:19
Кількість переглядів: 101

Фото без опису
Наприкінці минулого тижня в облдержадміністрації відбулася нарада щодо будівництва об'єктів поводження з твердими побутовими відходами на території Івано-Франківщини.

 

Участь у нараді взяла голова обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Світлана Онищук, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, народний депутат України Едуард Прощук, радник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Сергій Довгалюк, заступник голови ОДА Віталій Ільчишин, а також міські голови Івано-Франківська, Бурштина, Калуша, Надвірної та Косова.

Фото без опису

Світлана Онищук відзначила, що незважаючи скерування усіх зусиль нині на допомогу військовим та внутрішньо переміщеним особам, не слід забувати й про проблеми, які стосуються якісної переробки сміття без шкоди довкіллю.

Фото без описуНа сьогодні в Україні діє проєкт APENA 3 щодо поводження з твердими побутовими відходами. За сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України нашу область внесено до цього проєкту. В рамках цього проєкту розроблено Регіональний план управління відходами в Івано-Франківській області до 2030 року, метою якого є створення ефективної та рентабельної системи управління відходами. Планується поділ області на кластери, у кожному з яких будуватимуться об’єкти поводження з відходами.

Запропонована модель для Івано-Франківської області передбачає будівництво одного центрального об’єкта поводження з відходами, у якому планується використання відходів як палива для виробництва електроенергії, а також 5 малих об’єктів, де сортуватимуть, подрібнюватимуть ТВП та компостуватимуть органічні відходи задля отримання біогазу.

За словами очільниці області, наразі ведуться перемовини і пошук інвесторів для реалізації проєкту. Зауважимо, що гарантом такого проєкту органів місцевого самоврядування та інвестора виступатиме держава.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора