Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Не публікуйте в соцмережах фото зниклих безвісти. Це небезпечно! – Ганна Маляр

Дата: 07.11.2022 08:27
Кількість переглядів: 155

Фото без опису
Про це правило інформаційної безпеки нагадала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у фейсбук-дописі.

Пости в соціальних мережах, які нерідко публікують родичі, активісти чи просто небайдужі громадяни, де на фото зображено безвісти зниклого або полоненого українського військовослужбовця у військовому однострої, із зазначенням прізвища, ім’я, по-батькові та військової посади, можуть зашкодити військовослужбовцю та перемовинам щодо обміну.

Такі пости переважно супроводжуються підписами, на кшталт «Ця особа перебуває в полоні, подивіться, може хто знає чи шукає цю людину» або «помоліться за повернення» та містять персональні дані військового.

Небезпека таких постів у тому, що вказана особа дійсно може перебувати в полоні, але ворог при цьому вважає її цивільною. Або особа може просто переховуватись на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутись. Оприлюднюючи дані і фото такої людини, ви мимоволі даєте ворогу орієнтир на пошуки.

Заступниця міністра оборони України наголошує, що поширення в соціальних мережах інформації про позивні українських бійців, військові частини і місця їх дислокації, про обставини потрапляння військовослужбовців в полон та інше несе загрозу не тільки самим полоненим, але й їх бойовим побратимам.

«Ми вже неодноразово наголошували на тому, що розміщення в публічному просторі будь-якої інформації про конкретну людину, яка перебуває в полоні у росіян, значно ускладнює процес повернення її додому і нерідко ставить під загрозу життя самого полоненого. Йдеться про додаткову інформацію як то: значущість цієї особи для суспільства, її політичні погляди, місце служби чи попередня робота, відомості про склад сім’ї, про рідних і близьких тощо. Це спонукає ворога прискіпливо ставитися саме до цієї конкретної особи, в результаті чого вимоги до її обміну стають завищеними, а сам процес – максимально ускладненим», – переконує Ганна Маляр.

Що робити у такому випадку?

Пані Ганна відповідає: звертатися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який діє на базі головного управління розвідки Міністерства оборони України і об’єднує в собі понад десять державних установ та організацій.

Адреса приймальні: м. Київ, вулиця Спаська 37,

+38 (095) 412 74 24;

+ 38 (044) 425 12 09.

Ця установа здійснює прийом родичів військовополонених та безвісти зниклих і надає юридичну, психологічну, а також іншу наявну інформацію.

Сьогодні влада разом з усіма причетними державними інституціями робить усе можливе, аби кожен український воїн залишився живим і якомога скоріше повернувся додому.

Свідченням цьому є те, що від початку широкомасштабної російської агресії, станом на сьогодні, в рамках 29 обмінів повернуто вже 1030 українців та українок, які перебували у ворожому полоні.

Тож слід запастися терпінням, зберігати витримку і вірити у краще.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора