Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Напад росії на Україну змінив пріоритети кліматичної політики в Україні

Дата: 07.11.2022 16:30
Кількість переглядів: 218


Напад росії на Україну поставив світ перед серйозними загрозами глобального масштабу, пов’язаними із можливістю розв’язання світового військового конфлікту, настання ядерної катастрофи та зростанням негативних наслідків глобальної зміни клімату.

 

З 6 по 18 листопада цього року в Єгипті проходить 27 Конференція сторін (COP27) рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату (РКЗК ООН). Вона є не лише ключовим міжнародним майданчиком для протидії кліматичній кризі, але і важливим важелем впливу на національну політику країн. Всі 196 держав-учасниць Паризької Угоди, включно з Україною, беруть участь в COP для синхронізації своїх кліматичних політик та пошуку рішень для стримування росту середньорічної температури.

Враховуючи усі негативні впливи війни росії в Україні на довкілля, в тому числі на зміну клімату представники Української кліматичної мережі наполягають на тому, що:

  • викиди, які росія спричинила починаючи з 24 лютого 2022 року безпосередніми військовими діями, мають бути зараховані на баланс країни агресора.
  • зарахування викидів тимчасово окупованих територій Автономної республіки Крим України та території Донбасу, не пов’язаних з військовими діями, до кадастру викидів російської федерації є неприпустимими.
  • країни мають прискорити енергетичний перехід, з викопного палива на відновлювані джерела енергії. Тим самим досягти затверджених цілей Паризької угоди та не допустити майбутніх війн та конфліктів.
  • важливо надати підтримку країнам, що розвиваються, у боротьбі зі втратами та збитками, спричиненими зміною клімату. Це також відіграє важливе значення для підтримки міжнародного співробітництва в галузі клімату.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора