Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Допомогли внутрішньо переміщеній особі підготувати документи для призначення пенсії

Дата: 01.12.2022 08:54
Кількість переглядів: 173

Фото без опису
До сектору «Косівське бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Світлана, з Миколаївщини. Жінка є внутрішньо переміщеною особою, яка фактично проживає в місті Косові.

Пані Світлана повідомила, що досягла пенсійного віку та сподівалась на отримання пенсії, оскільки важко працювала все життя та має понад тридцять років стажу. Однак у призначенні пенсії їй було відмовлено через помилки та неточності в документах, що підтверджують трудовий стаж, зокрема в архівній довідці.

«Через збройну агресію рф я змушена була покинути рідну домівку в селі на Миколаївщині. Я часто хворію, тому більша частина коштів витрачалася на лікування. Очікувала настання пенсійного віку, щоб моє матеріальне становище хоч трохи покращилося, але мені відмовляють у моєму законному праві…Навіть уявити не могла, що таке трапиться….Як бути?» - нарікала пані Світлана.

Представництво інтересів у суді та складання документів процесуального характеру здійснювала Наталія Данилюк, юристка Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вивчивши матеріали справи та проаналізувавши практику національних судів, юристка склала заяву до суду про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.

«Помилки у первинних документах по обліку трудового стажу за наявності належним чином оформленої трудової книжки, не можуть бути підставою для виключення вказаних періодів роботи з трудового стажу особи, що дає їй право на призначення пенсії за віком» - зазначила Наталія Данилюк.

Суд задовольнив заявлені вимоги – було встановлено факт належності архівної довідки. Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 347/1127/22.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора