Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Набули чинності зміни щодо права додатково добровільно сплачувати страхові внески на пенсійне страхування

Дата: 16.12.2022 14:38
Кількість переглядів: 41

4 грудня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» від 4 листопада 2022 року № 2734-IX.

Законодавством передбачено, що особи, які досягли 16-річного віку та не є пенсіонерами, мають право додатково добровільно сплачувати (або на їх користь — треті особи) страхові внески на пенсійне страхування.

Як це має працювати?

Через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (портал ДІЯ) або вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України людина в електронній формі укладає договір з Пенсійним фондом України шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків.

Ідентифікація проводиться шляхом використання кваліфікованого електронного підпису, електронної системи ідентифікації «Bank ID», іншого засобу ідентифікації особи.

Розмір страхових внесків, періодичність і строки їх сплати людина визначає самостійно.

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць буде враховано до страхового стажу, за цей місяць буде враховано/збільшено зарплату для обчислення пенсії.

Якщо з урахуванням добровільно сплачених страхових внесків та фактично сплаченого роботодавцем за застраховану особу єдиного внеску заробітна плата перевищить за відповідний місяць максимальну величину, з якої сплачуються страхові внески, частина страхових внесків зарахується в рахунок наступного місяця.

Інформація про сплату внесків до системи персоніфікованого обліку вноситься Пенсійним фондом України автоматично за фактом зарахування коштів та не потребуватиме подачі жодних звітів.

Повідомлення про сплату надійде в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Благодійні пожертви

Ухвалений Закон врегульовує і питання здійснення благодійних пожертв юридичних та фізичних осіб — знеособлених або персоналізованих (адресованих конкретному пенсіонерові).

70 відс. персоналізованої благодійної пожертви буде спрямовано для виплати визначеному благодійником пенсіонерові.

Знеособлені благодійні пожертви та 30 відс. персоналізованих благодійних пожертв буде використано Пенсійним фондом України на виплату та доставку пенсій в солідарній системі.

Коли це запрацює?

Не пізніше трьох місяців з дати набрання чинності Закону, Пенсійним фондом України за погодженням з Міністерством соціальної політики України буде затверджено Типовий договір та порядок його укладання, Порядок обліку сум, які сплачуються/підлягають сплаті на рахунки Пенсійного фонду України, Порядок сплати благодійної пожертви та виплати її частини пенсіонеру.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора