Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Держава підтримує український бізнес, який виявив надзвичайну стійкість в умовах війни, - Тетяна Бережна

Дата: 16.12.2022 14:55
Кількість переглядів: 34


Уряд запропонував малому та середньому бізнесу низку програм підтримки, щоб допомогти відновити втрати, завдані війною. Про це заявила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна під час виступу на Міжрегіональному бізнес-форумі в Івано-Франківську.

“Український бізнес проявив величезну стійкість в умовах війни і Уряд готовий надати йому максимальну підтримку, щоб відновитись. Ми хочемо, щоб всі відчували, що бізнес і влада – одна команда”, – сказала Тетяна Бережна. 

За словами заступника Міністра економіки, на сьогодні Уряд у співпраці з міжнародними партнерами запропонував підприємцям низку програм для відновлення й розвитку. Зокрема, це надання пільгового кредитування - будь-який український бізнес, якому потрібна підтримка, може отримати кредит до 60 млн гривень під 0% на час воєнного стану. Надзвичайно популярними серед підприємців є грантові програми урядового проекту єРобота на заснування та розширення своєї справи, за якими вже надано грантів на майже пів мільярди гривень, а також програми мінігрантів від міжнародних організацій, зокрема для релокованих підприємств.

Так, за підтримки держави до Івано-Франківської області в рамках програми релокації перемістили свої виробничі потужності 78 підприємств, з яких 56 вже відновили роботу і повноцінно працюють. Також великим попитом користується в регіоні і грантова програма “Власна справа”, за якою можна отримати мікрогрант до 250 тис. грн на відкриття чи розвиток свого бізнесу. На сьогодні таку безповоротну фінансову підтримку отримають майже сотня підприємців Івано-Франківщини. При цьому при реалізації своїх проектів вони створять 200 нових робочих місць. 

Окрім того, рішеннями Уряду покращено регуляторне середовище - впроваджено декларативний принцип роботи, скасовано необхідність отримання для підприємців переважної більшості дозволів та ліцензій, діє мораторій на перевірки бізнесу. Все це зменшує навантаження на підприємців та забезпечує їх стабільну роботу в умовах воєнного стану. 

“Дуже важливою є синергія бізнесу та влади, закликаю нас до діалогу. Ми маємо говорити, як стати ще ефективнішими”, – підсумувала Тетяна Бережна.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора