Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Перелік необхідних обстежень лікарів-спеціалістів,види клінічних та лабораторних досліджень,які необхідні для проведення медичних оглядів декретованих контингентів населення

Дата: 20.12.2022 16:31
Кількість переглядів: 153

Основами законодавства України про охорону здоров’я, Законами України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та «Про захист населення від інфекційних хвороб», встановлено, що з метою охорони здоров’я населення організуються профілактичні медичні огляди ряду категорій громадян, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь, а також працівників, зайнятих на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, військовослужбовців.

На виконання статті 21 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб"  постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2001р. № 559 затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам. Переліком виділено 28 підприємств та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам.

Обов’язковий профілактичний медичний огляд, відповідно до Переліку, затвердженого наказом МОЗ України №280 від 23 липня 2002 року, передбачає обстеження  в лікарів-спеціалістів:

-терапевт;

-дерматовенеролог;

-стоматолог;

-отоларинголог;

-інші за потреби

Клінічні та лабораторні дослідження:

-флюорографія;

-дослідження крові на сифіліс, мазки на гонорею;

-дослідження на носійство кишкових інфекцій;

-серологічне дослідження на черевний тиф;

-дослідження на гельмінтози;

-мазок з горла та носа на наявність патогенного стафілококу.

Нагадуємо,що  медичні огляди  проводяться тільки  в закладах охорони здоров’я ,які мають ліцензію на медичну практику та  акредитаційний сертифікат.

По Косівському та Верховинському районах це:

-КНП «Косівська ЦРЛ»,

-КНП «Кутська МЛ»,

-КНП «Верховинська БЛ»,

-Косівсько-Верховинський міжрайонний відділ ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України».

Завідувач відділення епідеміологічного нагляду
(спостереження)та профілактики
неінфекційних захворювань
Ходан А.М.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора