Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Концентрація нафтопродуктів у річках басейну Дністра зменшується, - Світлана Онищук про ситуацію із техногенною аварією на найбільшій водній артерії Прикарпаття

Дата: 28.12.2022 09:42
Кількість переглядів: 154

Минулими вихідними внаслідок потрапляння нафтопродуктів у річку Дністер на території Львівської області було зафіксовано забруднення, а саме, появу на поверхні річки в районі міста Галич масляних плям. 

Тоді за результатами досліджень проб води встановили, що концентрація нафтопродуктів складає 11 мг/дм3. Це вище за гранично допустиму концентрацію у понад 200 разів. Через підйом рівня води у Дністрі, відбулося й забруднення правої притоки Дністра, річки Лімниця.

Сьогодні, 27 грудня, фахівці відповідних служб повторно відібрали проби поверхневих вод річки в місті Галич і селі Нижнів. Отримані результати підтверджують значне зменшення забруднення. Зокрема, на Дністрі в Галичі концентрація нафтопродуктів зменшилася в 30,5 разів і перевищує норму тільки у 4,2 рази, а в Нижневі концентрація нафтопродуктів зменшилася в 4,5 рази і перевищує норму в 7,6 разів. 

На Лімниці спостерігаються незначні масляні плями, однак їхня площа на 80% менша у порівнянні з минулою добою. Також тут встановлені бонові загородження для локалізації, переміщення та збору нафтопродуктів.

«Наразі проводиться постійний моніторинг ситуації, пов’язаної із забрудненням річок Дністер і Лімниця, та здійснюються заходи задля зменшення шкідливого впливу нафтопродуктів на довкілля», - повідомила на своїй сторінці у Фейсбук начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора