Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Зміна клімату 2023: збільшення викидів внаслідок війни та прогнози

Дата: 03.01.2023 14:09
Кількість переглядів: 224

Фото без описуРосійське повномасштабне вторгнення в Україну вже завдало катастрофічної шкоди навколишньому середовищу. Ведення бойових дій поглиблює кліматичну кризу, викликаючи значні викиди вуглекислого газу та інших парникових газів в атмосферу.

За останніми підрахунками фахівців Міндовкілля та міжнародних експертів, внаслідок війни зафіксовано щонайменше 33 млн тонн викидів СО2екв. З них:

➖від бойових дій – близько 8,9 млн тонн СО2екв;

➖від пересування внутрішньо переміщених осіб – близько 1 млн тонн СО2екв;

➖від пожеж – понад 23,4 млн тонн СО2екв.

Потенційні непрямі викиди парникових газів внаслідок необхідності післявоєнного відновлення та реконструкції оцінюються у близько 48,7 млн тонн СО2екв.

Як йдеться в аналізі Daily Sabah звітів щодо прогнозів на 2023 рік провідних світових аналітичних центрів, неурядових та міжнародних організацій, зокрема Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), ризик кліматичної кризи увійшов у найбільші 5 ризиків у 2023 році. Суттєво на це впливає російсько-українська війна.

Зокрема, там відзначається, що попри ризики, компанії та установи все ще недостатньо пильні щодо серйозності ситуації.

Своєю чергою експерти ООН зазначають, що зміна клімату призводить до безлічі непрогнозованих наслідків, а саме:

➖змінюється вся кліматична система Землі, і це позначається на стані атмосфери, океанів, льодових покривів і поверхні Землі;

➖посилюється кругообіг води, через це в одних регіонах відбуваються інтенсивні опади та руйнівні паводки, а в інших – екстремальні посухи;

➖через підйом рівня моря прибережні райони частіше потерпатимуть  від паводків, ерозії ґрунту та затоплення. Якщо раніше екстремальні зміни рівня моря траплятися один раз у 100 років, ближче до кінця століття, це відбуватиметься щороку.

Інформація за посиланням: https://t.me/mindovkillia/711


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора