Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Минулого року виплачено соціальної допомоги українцям на суму майже 800 млрд грн, — Прем’єр-міністр

Дата: 11.01.2023 10:56
Кількість переглядів: 160

Фото без опису
Зперших днів повномасштабного вторгнення Уряд зробив усе можливе, аби допомогти тим, по кому вдарила війна. Це внутрішньо переміщені особи, люди пенсійного віку, люди з інвалідністю, багатодітні родини. За безпрецедентно важких обставин безперебійно виплачувалися всі соціальні допомоги. Загалом минулого року їх нараховано й виплачено на суму майже 800 млрд грн. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 10 січня.

«Майже 11 млн пенсіонерів отримали пенсійні виплати своєчасно на загальну суму понад 575 млрд грн. Це сталося завдяки сумлінній сплаті ЄСВ роботодавцями: Пенсійний фонд отримав понад 375 млрд грн. Це майже на 6% більше, ніж було заплановано», — сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр також відзначив, що у 2022 році були проіндексовані пенсії — в середньому вони зросли на 16%. За ініціативи Президента Володимира Зеленського для людей у віці 70-75 років Уряд передбачив доплати в 300 грн, для пенсіонерів віком 75-80 років – 400 грн, для людей у віці 80+ — до 500 грн.

«Змінилася організаційна модель соціального страхування. Тепер її реалізує Пенсійний фонд України. Саме він призначає, нараховує та виплачує житлові субсидії, а також лікарняні, декретні, щомісячні й одноразові страхові виплати. Це робить систему підтримки більш швидкою, гнучкою та адресною», — зазначив Прем’єр-міністр.

Крім того, Уряд залишив незмінними комунальні тарифи для населення. Як повідомив Денис Шмигаль, 2,5 млн домогосподарств минулого року отримали житлові субсидії на суму 24,7 млрд грн. Ще 12,7 млрд грн було надано як пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

Загалом, як зазначив Прем’єр-міністр, у 2022 році держава виплатила:

• 10,2 млрд грн допомоги при народженні дитини;

• 13,7 млрд грн малозабезпеченим сім’ям;

• 14,8 млрд грн особам з інвалідністю, в тому числі дітям;

• 5,5 млрд грн багатодітним родинам.

Також 29 млрд грн виплачено як допомога по соціальному страхуванню. З них понад 12 млрд грн — це лікарняні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора