Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як організувати робоче місце школяра при дистанційному навчанні вдома

Дата: 13.01.2023 20:37
Кількість переглядів: 284

Фото без опису
За місяці карантину, а потім війни, наше суспільство звикло до практики організації онлайн-навчання. Але якщо старшокласникам і студентам вдалося легко пристосуватися, то учням та їхнім батькам довелося зіткнутися з труднощами.

Сам факт зміни формату навчання – це вже стрес для школяра. Адже раніше дитина ходила до школи, спілкувалась з однолітками, легше переживала невдачі, більше гуляла на вулиці, а вдома виконувала домашні завдання і відпочивала. Зараз же, квартира стає єдиним середовищем, в якому відбувається і навчання, і відпочинок. А комунікація з однолітками зводиться тільки до обміну повідомленнями в месенджерах.

Отож, як має бути організоване безпечне та комфортне робоче місце школяра для максимальної ефективності онлайн-навчання та мінімального ризику для здоров’я пояснюють в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Для дистанційного навчання школяра важливо створити окремий робочий простір. Хтось вчить уроки на кухні, хтось – на журнальному столику, хтось у спальні на комоді. Дитина повинна розуміти просту річ: за столом я вчуся, а на ліжку сплю і відпочиваю у вільний від навчання час.

Необхідно подбати про правильну поставу учня, бо тривале сидіння в неправильному положенні може призвести до проблем з хребтом.

Ідеально, якщо робоче місце учня буде знаходитися в кімнаті школяра так, щоб ніхто з домашніх не заважав йому під час онлайн-уроків.

Варто придбати окрему гарнітуру, щоб дитина могла слухати вчителя і відповідати на запитання.

Вчитися за допомогою телефону дитині незручно, краще мати комп’ютер або планшет, а також комфортний стілець під комп’ютерний стіл з регулюванням висоти і спинки.

Подбайте про освітлення, правильну висоту столу і розташування робочого місця в квартирі.

У школі є перерви, уроки фізкультури, відвідування їдальні. Усе це змушує підтримувати баланс сидячої роботи і рухової активності. Під час дистанційного навчання багато дітей сидять за столом по 3-4 години, а це шкідливо для зростаючого організму. Відрегулюйте розташування монітора за рівнем очей. Посадіть школяра рівно, і виставте екран так, щоб погляд дитини дивився в верхню третину комп’ютера, не вище і не нижче. Адже якщо монітор буде розташований низько, то доведеться постійно нахиляти голову і псувати поставу, тому придбайте спеціальну підставку.

Для якісної підтримки хребців необхідно заповнити простір між спиною і стільцем, підберіть валик для підтримки спини.

Ноги не повинні звисати або ледь торкатися підлоги. Стопи повинні стояти прямо, для того, щоб здійснювати рівне положення спини. З цим відмінно впорається підставка.

Важливо, щоб більшу частину часу дитина займалася при природному світлі, тому стіл ідеально встановити біля вікна. Якщо такої можливості немає, то поставте освітлювальний прилад зліва від дитини. Необхідно також відрегулювати яскравість монітора. Вона не повинна бути занадто яскравою і занадто тьмяною.

В Україні внормували тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання протягом дня у синхронному режимі (проведення уроку в режимі реального часу), згідно якого в умовах воєнного стану безперервна тривалість навчальних занять не повинна перевищувати для учнів :

1-2 класів – двох навчальних занять по 30 хвилин або трьох – по 20 хвилин;

3-4 класів – двох навчальних занять по 45 хвилин або трьох – по 30 хвилин або чотирьох – по 20 хвилин;

5-6 класів – два навчальних заняття по 45 хвилин або три – по 35 хвилин, або чотири- по 25 хвилин;

7-9 класів – два навчальних заняття по 45 хвилин або три – по 40 хвилин, або чотири – по 30 хвилин, або п’ять – по 25 хвилин.

Крім того, безперервна тривалість навчання за екраном впродовж року для учнів 1-х класів має становити не більше 10 хвилин, 2-4 класів – не більше 15 хвилин, 5-7 класів – не більше 20 хвилин , 8-9 класів – 20-25 хвилин: 10-11-х класів – на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин.

Не забувайте, що дитині потрібно якісно відпочивати, щоб відновлювати сили. У повсякденному графіку мають бути присутні рухливі ігри, прогулянки на свіжому повітрі. Не перешкоджайте спілкуванню з однокласниками і друзями. Адже якщо школяр буде тільки вчитися, то буде складно уникнути вигоряння.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора