Діджиталізація сфери захисту довкілляв Україні подовжується
В Україні презентували «Енциклопедію Екорішень». На «Енциклопедії Екорішень» (https://rubryka.com/special_project/ecorishennya-special/) зібрано понад 200 інструкцій з втілення екологічних рішень: від сортування та висадки дерев до відновлення озер та рекультивації сміттєзвалищ.
Загалом масштабна діджиталізація сфери захисту довкілля стартувала ще у 2021 році. Сьогодні Єдина екологічна платформа «ЕкоСистема» (https://eco.gov.ua/) активно розвивається та поповнюється новими продуктами.
Серед основних цифрових здобутків 2022 року:
- 5 послуг у форматі «peopless»
- Запуск вебресурсуЕкоЗагроза
- Запуск онлайн-магазину ДроваЄ
- Запуск е-кабінету надрокористувача
Лише за січень 2023 року через ЕкоСистему бізнес отримав близько 900 адмінпослуг. Загалом маємо:
- 717 поданих декларацій про відходи;
- 108 отриманих довідок щодо величин фонових концентрацій;
- 35 отриманих висновків про транскордонне перевезення відходів Зеленого переліку.
За час роботи застосунку Міндовкілля «ЕкоЗагроза» його відвідали майже 280 000 користувачів, а додаток завантажили 7638 разів.
За допомогою цього застосунку кожен житель України у режимі реального часу може отримувати достовірну інформацію про стан повітря, води, радіаційний фон тощо та повідомляти про екологічні злочини рф. Крім того, наразі у додатку проходить тестування нова послуга – сповіщення про початок повітряної тривоги у своєму регіоні.
У 2023 році на «ЕкоСистемі» планується запуск ще 12-ти онлайн-послуг. Серед них – електронний кабінет підприємця, дозвіл на спеціальне водокористування, на викиди в атмосферне повітря, ліцензія на поводження з відходами вже за новими правилами.