Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

АЛГОРИТМ ДІЙ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ДИТИНИ, ЯКА ЗАЛИШИЛАСЯ БЕЗ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ:

Дата: 08.02.2023 09:30
Кількість переглядів: 144

Фото без опису
1. РЕЄСТРАЦІЯ повідомлення про дитину, залишену без батьківського піклування в Журналі обліку повідомлень.

2. ОБСТЕЖЕННЯ умов перебування дитини, стану здоров'я та з'ясовування обставини за яких дитина залишилась без батьківського піклування (протягом доби після надходження повідомлення про дитину).

До цього процесу обов’язково долучаються працівники органу Національної поліції та охорони здоров'я. За результатами спільного обстеження складають Акт обстеження.

3. ПОВІДОМЛЯЄТЬСЯ у Центр надання соціальних послуг/соціальну службу про виявлення такої дитини, надається інформація про неї, її батьків/осіб, які їх замінюють, про обставини, за яких дитина залишилася без батьківського піклування, для надання їй соціальних послуг.

4. ФОРМУЄТЬСЯ особова справа дитини для взяття її на облік (протягом 10 днів після надходження повідомлення про виявлення дитини), збираючи відомості про неї та з'ясовуючи таку інформацію:

місце знаходження дитини;

вік дитини;

відомості про батьків або осіб, які їх замінюють;

обставини, за яких дитина залишилась без батьківського піклування;

прізвище, ім'я, по батькові та адресу особи, від якої надійшло повідомлення;

іншу інформацію, що має істотне значення.

Фото без опису
5. ВЗЯТТЯ дитини НА ПЕРВИННИЙ ОБЛІК дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (видається Наказ).

На облік дитину, яка залишилися без батьківського піклування, Служба бере за місцем проживання батьків дитини, незалежно від місця виявлення дитини. У разі, коли батьки дитини невідомі, то процедура обліку проводиться за місцем виявлення.

6. СКЛАДАЄТЬСЯ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДИТИНИ, залишеної, без батьківського піклування, дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

7. ВНОСЯТЬСЯ ВІДОМОСТІ про дитину до Єдиного електронного банку даних.

8. ВЖИВАЮТЬСЯ ЗАХОДИ щодо ТИМЧАСОВОГО ВЛАШТУВАННЯ дитини, яка залишилася без батьківського піклування, в сім’ю родичів, знайомих, в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу або в сім’ю громадян України.

9. ОРГАНІЗОВУЄТЬСЯ робота з ПОВЕРННЯ дитини на виховання в сім’ю чи заклад, який вона самовільно залишила (протягом двох місяців після виявлення дитини), АБО готуються документи для надання їй статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

#нацсоцслужба_пояснює


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора