Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Івано-Франківщині розпочинається створення добровольчих формувань територіальних громад для сил оборони нашого регіону.

Дата: 07.02.2023 14:48
Кількість переглядів: 70

Фото без опису
Таке рішення сьогодні прийняли на Раді оборони області, а також обговорили під час Консультативної ради з питань місцевого самоврядування.

Фото без описуТериторіальна громада на своїй території може утворювати декілька добровольчих формувань з урахуванням ресурсних та людських можливостей. Добровольче формування утворюється зборами ініціативної групи жителів територіальної громади. І вони вважаються правомірними, якщо в них беруть участь не менш як п’ять людей, а також командир військової частини Сил територіальної оборони ЗСУ та представники органів місцевого самоврядування відповідної територіальної громади. Тобто п’ять людей можуть ініціювати утворення ДФТГ. Військові своєю чергою ділитимуться власним досвідом для охочих приєднатись до добровольчих формувань. Також обговорили складові національного спротиву, зокрема сукупність заходів, спрямованих на формування патріотичної свідомості та стійкої мотивації, набуття знань та практичних умінь, необхідних для захисту України.

Фото без описуТакож на Консультативній раді ми розглянули питання роботи Агенції регіонального розвитку на 2023 рік. Передбачено поглиблення співробітництва з громадами нашої області, підписання меморандуму про співпрацю з кожною з них. А також ознайомлення з інвестиційним потенціалом громад, спільну участь у грантових проєктах, співпрацю з іноземними та українськими бізнес-асоціаціями, залучення іноземних інвесторів з метою реалізації інвестиційних проєктів на території відповідної громади.

Фото без описуКрім того, розглянули питання доступу органів місцевого самоврядування до джерел фінансування, шляхом участі у грантових програмах, а також концептуальні підходи до питання потенційної передачі лісів та земельних ділянок лісових господарств зі спільної власності територіальних громад області до власності територіальних громад.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора