Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Діти з інвалідністю мають право на такі пільги:

Дата: 14.02.2023 10:01
Кількість переглядів: 150

Фото без опису
- безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) (для дитини з інвалідністю та особи, яка її супроводжує).

- знижка вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, морського, внутрішнього водного та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня до 15 травня (ця пільга поширюється на осіб, які супроводжують дітей з інвалідністю під час поїздки, але не більш ніж на одного супроводжувача).

- безоплатне забезпечення санаторно-курортними путівками за наявності медичних показань.

- безоплатні або на пільгових умовах на підставі індивідуальної програми реабілітації послуги із соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони тощо), вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо), а також автомобілі, крісла колісні з електроприводом - за наявності відповідного медичного висновку.

- безоплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.

Фото без описуВажливо також знати:

- Діти з інвалідністю та особи, які їх супроводжують ( не більше двох осіб), мають ПРАВО на пріоритет перед іншими особами на проходження контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з таких територій (ця пільга поширюється на дітей з інвалідністю, які прямують на лікування (за наявності підтверджуючих документів).

- Діти з інвалідністю та особи, які супроводжують дітей з інвалідністю (не більше як одна особа), мають право на позачергове обслуговування в будь-яких касах, а також на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню.

- Діти з інвалідністю мають право на дошкільне виховання, здобуття освіти на рівні, що відповідає їх здібностям і можливостям.

Обдаровані діти з інвалідністю мають право на безплатне навчання музики, образотворчого, художньо-прикладного мистецтва в загальних навчальних закладах або спеціальних позашкільних навчальних закладах.

Фото без описуЗаклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти створюють їм необхідні умови для здобуття відповідної освіти.

‍- Діти з інвалідністю з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у сім’ях піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, державних або інших соціальних установах, після досягнення повноліття мають право на позачергове одержання житла і матеріальну допомогу на його упорядження у разі, якщо за висновком медико-соціальної експертизи вони можуть здійснювати самообслуговування і вести самостійний спосіб життя.

- Пільги надаються на підставі ПОСВІДЧЕННЯ, яке підтверджує відповідний статус – «Дитина з інвалідністю».

#нацсоцслужба_пояснює


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора