Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Продукти та послуги на споживчому ринку Прикарпаття у січні: що здорожчало та здешевшало

Дата: 17.02.2023 15:24
Кількість переглядів: 148

Фото без опису
За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку в січні 2023 року порівняно із груднем 2022 року в області становила 1,1%, а в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 0,8%. 

У січні приріст споживчих цін на 0,2–1,4% зафіксовано майже в усіх регіонах України.

На споживчому ринку області в січні 2023 року порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%. Найбільше (на 6,3% та 5,0%) подорожчали овочі та яйця. На 4 - 0,9% зросли ціни на безалкогольні напої, хліб, сало, кисломолочну продукцію, рибу та продукти з риби, сметану, фрукти, масло.

Водночас на 4,4-0,3% подешевшали рис, продукти переробки зернових, соняшникова олія, маргарин, м’ясо та м’ясопродукти. 

Алкогольні напої та тютюнові вироби подешевшали на 0,2%, за рахунок акційних знижок на алкогольні напої на 0,8%. Разом з тим на 0,5% подорожчали тютюнові вироби.

Підвищення цін у сфері охорони здоров’я на 4,6% в основному спричинено  подорожчанням  послуг  лікарень  на  12,4%  та  амбулаторних  послуг – на 11,2%.

Ціни на транспорт знизилися на 0,3% черезздешевлення палива та мастил на 2,0%. Разом з тим на 2,8% подорожчав проїзд у залізничному пасажирському транспорті.

Подорожчання послуг освіти на 3,8% головним чином зумовлено зростанням плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 36,8%.

Інформація підготовлена головним  управлінням статистики в Івано-Франківській області 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора