Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Учасникам бойових дій задля протезування та реабілітації не потрібно їхати за кордон. Їм допоможуть в Україні

Дата: 02.03.2023 15:44
Кількість переглядів: 120

Фото без опису
«Сьогодні немає потреби громадянам, які постраждали внаслідок війни, виїжджати за кордон для протезування та реабілітації, оскільки механізм забезпечення допоміжними засобами реабілітації забезпечується в Україні за державні кошти», - зазначив генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій Музиченко в інтерв’ю Телемарафону «Єдині новини» 19 лютого 2023 року.

Посадовець зауважив, що у воєнний час виникла потреба у підвищенні рівня забезпечення громадян соціальними послугами. Головним завданням держави та Фонду є забезпечення доступності соціальної підтримки для всіх категорій населення, зокрема осіб з інвалідністю.

На цей час збільшення випадків травматизму від мінно-вибухових наслідків є фактором зростання показника чисельності людей з інвалідністю. За рік воєнних дій більше десяти тисяч людей потребують протезування та забезпечення допоміжними засобами реабілітації.

Для відновлення функціональних можливостей необхідно забезпечити своєчасну допомогу людині шляхом впровадження комплексної системи лікування, реабілітації та забезпечення протезно-ортопедичними виробами. Така система передбачає наявність мультидисциплінарних команд на базі закладів охорони здоров’я, до складу яких мають залучатися не тільки лікарі, але й соціальні працівники та протезисти.

Інформація щодо отримання протезування учасниками бойових дій, людям, які постраждали внаслідок війни, у тому числі особам з інвалідністю, розміщується на офіційних сайтах Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Водночас працівники територіальних відділень Фонду проводять активну роботу з інформування постраждалих у медичних закладах та закладах реабілітації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора