Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як утилізувати протерміновані ліки, отримані як гуманітарна допомога

Дата: 21.03.2023 16:09
Кількість переглядів: 160


Протягом всього періоду дії воєнного стану громадяни країн усього світу спрямовують свої зусилля на допомогу українцям, підтримку ЗСУ , лікувально-профілактичним закладам. Гуманітарна допомога (одяг, взуття, ковдри, ліки , медичні вироби ) – усе це дуже потрібно людям, потерпілим від агресора.

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області інформує про дії, які необхідно вчинити , якщо в в лікарських засобів, які надійшли як гуманітарна допомога , закінчився термін придатності.

В частині третій статті 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу» визначено, що гуманітарна допомога – цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв’язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров’я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Відповідальність за якість і безпеку товарів, отриманих як гуманітарна допомога, на підставі висновків відповідних експертиз несе отримувач гуманітарної допомоги. У разі відмови у документальному підтвердженні якості, безпеки та можливості споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги вони повинні бути вивезені за межі України або знищені у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 2 Порядку вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2000 № 728, товари (предмети) гуманітарної допомоги ввозяться на митну територію України тільки за наявності документального підтвердження якості, безпеки та можливості їх споживання. Товари (предмети) гуманітарної допомоги, термін придатності яких на момент перетину державного кордону закінчився та щодо яких відсутнє документальне підтвердження можливості їх споживання, на митну територію України не допускаються.

При отриманні лікарських засобів, які не підлягають подальшому використанню, як благодійної або гуманітарної допомоги, потрібно керуватися Порядком вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги, затвердженим постановою КМУ від 28.04.2000 № 728 (далі — Порядок № 728; п. 7 Порядку поводження з лікарськими засобами, що не підлягають подальшому використанню, затвердженого наказом МОЗ від 24.04.2015 № 242).

Якщо лікарські засоби, які поступили як гуманітарна допомога та через деякий час стали непридатні до подальшого використання(в зв’язку з порушенням умов зберігання, термін придатності лікарського засобу минув або лікарський засіб зазнав механічного/хімічного впливу), то такі лікарські засоби, набувають статусу «відходів» та передаються для утилізації або знешкодження до суб’єктів господарювання, які мають відповідні ліцензії на провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами безпосередньо або через постачальників.

Відповідно до пункту 6 наказу № 242 суб’єкти господарювання, які мають лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, подають Службі, як органу державного контролю за місцем провадження діяльності інформацію про передачу таких лікарських засобів на утилізацію або знешкодження, яка подається в паперовому та електронному вигляді за формою, наведеною у додатку 2 наказу № 242 з наступними супроводжуючими документами:

  • повідомленням, в якому зазначається причина утворення «відходів» (форма додається);
  • завіреною належним чином копією акту прийому – передачі (з підписами і печатками одержувача і підприємства, що передає на знищення/утилізацію);
  • завірені належними чином копії: документу, що підтверджує надходження гуманітарної допомоги (всі сторінки), сертифікату якості, що видається виробником, (за наявності).

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора