Яку відзнаку отримують сучасні «Міста-герої»
Тепер українські міста-герої отримуватимуть спеціальну відзнаку для «відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії іншої держави (держав) проти України». Відповідний указ опублікований на сайті президента України.
Який вигляд матиме відзнака?
Як зазначається у положенні, основа верхівки держака прапора виготовляється зі сплавів міді з гальванічним покриттям у формі циліндра, прикрашеного рельєфним рослинним орнаментом з припаяною до нього прямокутною пластиною з написами: «Місто-герой України…» і «Указ президента України №».
Основа верхівки розміщується на держаку прапора міста між полотнищем і верхівкою, стрічка почесної відзнаки кріпиться нижче. Стрічка почесної відзнаки шовкова муарова, зі смужками синього і жовтого кольорів, кінці прикрашено золотавими китицями.
Що відомо про звання «Місто-герой України»?
Це звання існує ще з часів СРСР. Тоді цю відзнаку надали 4 українським містам (Київ, Одеса, Севастополь, Керч) за проявлену мужність у Другій світовій війні.
6 березня 2022 року Володимир Зеленський відзначив цим званням ще 6 міст: Волноваху, Гостомель, Маріуполь, Харків, Херсон, Чернігів.
А указом від 24 березня 2022 року звання міста-героя отримали: Буча, Ірпінь, Миколаїв, Охтирка.
Фото: president.gov.ua