Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ УХВАЛИВ ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ДЕПОРТОВАНИХ ОСІБ, В ТОМУ ЧИСЛІ ДІТЕЙ…

Дата: 26.04.2023 08:45
Кількість переглядів: 139

Фото без опису
Під час війни росія незаконно депортувала з тимчасово окупованих територій багатьох українців, в тому числі і дітей. Національне інформбюро при Міністерстві реінтеграції України повідомляє про те, що незаконно депортованими до російської федерації вважаються 19 514 українських дітей.

Крім того, на тимчасово окупованих територіях і в росії відомо про близько 4 390 статусних дітей, до яких належать діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування.

18 квітня Уряд ухвалив постанову № 339 «Деякі питання захисту осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України» https://www.kmu.gov.ua/.../deiaki-pytannia-zakhystu-osib...

Постановою затверджено Порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиного реєстру депортованих осіб. Власником Реєстру є держава в особі Мінреінтеграції.

Міністерствам, центральним і місцевим органам влади, головам обласних військових адміністрацій доручено ЩОМІСЯЦЯ подавати до Національного інформаційного бюро (НІБ) інформацію про депортованих осіб. Саме цей орган відповідає за збір і внесення таких даних до реєстру.

Відповідно до постанови Національне інформаційне бюро також:

- забезпечуватиме обмін інформацією з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Центральним агентством з розшуку й іншими міжнародними організаціями;

- представлятиме інтереси депортованих дітей, в тому числі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою захисту їхніх прав та інтересів;

- надаватиме Міністерству закордонних справ (МЗС) усю необхідну інформацію для розшуку та повернення таких осіб.

На МЗС покладено завдання забезпечити широку взаємодію в цих питаннях із міжнародними організаціями.

Своєю чергою органи місцевої влади зобов’язані проводити роз’яснювальну роботу серед місцевого населення про важливість передачі будь-якої відомої інформації про зниклих дорослих і дітей. Це дозволить зібрати якомога більше даних, а відтак – полегшить їх пошуки та повернення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора