Ваші рідні потрапили до ворожого полону: алгоритм дій
Рідні зниклих безвісти хапаються за будь-який шанс розшукати близьких, зокрема публікують дописи в соціальних мережах і телеграм-каналах. При цьому вказують персональні дані, що може нашкодити їхнім близьким.
Уповноважений зі зниклих безвісти вкотре закликає дотримуватися елементарної інформаційної безпеки. Зокрема, не виставляти фото у військовій формі, не вказувати номери частин, звання та решту персональних даних.
Також звертаємося до представників медіа. Не публікуйте особисті дані зниклих безвісти. Не допомагайте ворогові збирати інформацію про наших захисників!
Ті ж, хто втратив зв’язок із рідною людиною, не зволікайте, зверніться до Уповноваженого та решти відомств.
Нагадуємо, родичі зниклих безвісти повинні дотримуватися конкретного алгоритму дій, а саме:
- Повідомити Національне інформаційне бюро у будь-який зручний для вас спосіб – зателефонувати на гарячу лінію за номером: 16-48 або ж (044) 287-81-65 чи скористатися чат-ботом.
- Звернутися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ за телефонами: (067) 650-83-32, (098) 087-36-01 або ж надіслати листа на електронну адресу: united.centre.ssu@gmail.com.
- Подати заяву до територіального підрозділу поліції. Зафіксувати реєстраційний номер заяви, а також забрати витяг із ЄРДС, де буде зазначено ПІБ слідчого. За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон відкривається кримінальне провадження.
- Здати біологічний зразок для виведення ДНК-профілю для подальшого їх порівняння. Зразки відбираються у біологічних батьків або дітей зниклої особи.
- Зв’язатися з СБУ, щоб дізнатися ПІБ слідчого, який веде досудове розслідування, для подальшої взаємодії з ним.
- Розпочати вести «щоденник», у якому записувати всю важливу інформацію про полоненого, що будете отримувати в подальшому.