Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Особливості призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю після досягнення ними повноліття під час воєнного стану

Дата: 14.06.2023 10:24
Кількість переглядів: 108

Фото без опису
Якщо дитину з інвалідністю, на яку виплачувалася державна соціальна допомога, після досягнення 18-річного віку визнано особою з інвалідністю з дитинства, виплата допомоги продовжується у новому розмірі за її заявою або заявою опікуна, якщо особа з інвалідністю з дитинства є недієздатною.

У разі збільшення розміру допомоги виплати продовжуються в новому розмірі з дня встановлення групи (підгрупи) інвалідності, а у разі зменшення розміру – з місяця, що настає за тим, у якому особі з інвалідністю з дитинства встановлено групу (підгрупу) інвалідності.

Виплата соціальної допомоги дітям з інвалідністю, яким виповнилося 18 років у лютому 2022 року та в інших місяцях під час дії правового режиму воєнного стану і які не встигли пройти обстеження та отримати висновок медико-соціальної експертизи щодо встановлення статусу особи з інвалідністю, продовжується на період дії правового режиму воєнного стану та на один місяць після дати його скасування (пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.2022 № 162 «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану»).

Строк виплати державної соціальної допомоги, яку було призначено раніше, продовжується протягом дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування без необхідності звернення за їх продовженням. У разі, коли отримувачі державної соціальної допомоги у період введення воєнного стану подають заяву з необхідними документами або відомостями для проведення перерахунку державної соціальної допомоги, органи соціального захисту визначають право на отримання такої допомоги і проводять розрахунок її розміру.

Виплата державної соціальної допомоги проводиться у новому розмірі відповідно до поданих заяви та документів або відомостей. Звертаємо вашу увагу, що кошти державної соціальної допомоги, виплачені отримувачам під час воєнного стану до моменту подання ними нових заяви та документів, не підлягають поверненню.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора