Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як отримати безоплатні ліки на лікування розладів психіки та поведінки

Дата: 22.06.2023 14:41
Кількість переглядів: 110

Фото без опису
Рівень споживання антидепресантів в країні у 2022 році сягнув піка і має тенденцією до зростання. На безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн грн*, при чому часто на недоказові, із сумнівною ефективністю препарати.

 

Натомість держава пропонує не тільки безоплатну допомогу спеціалістів, які можуть запропонувати методики, що дозволять покращити психічне здоровʼя без застосування медикаментів, а й “доступні ліки”, які є безоплатні (або з невеликою доплатою) для пацієнта.

Наразі в програмі реімбурсації “Доступні ліки” передбачено 66 препаратів, які призначаються у разі розладів психіки та поведінки, а також за епілепсії.

Як їх отримати?

  • У разі розладів психіки зверніться до сімейного чи лікуючого лікаря або психіатра, а за епілепсії – до невролога або психіатра.
  • Лікар створить план лікування в Електронній системі охорони здоров’я та на його основі випише перший рецепт.
  • За наступними рецептами можна звертатися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра – він випише рецепт на основі плану лікування, які склав лікар-спеціаліст.

Нині 1 016 субʼєктів господарювання і 12 543 точки відпуску мають договір за програмою реімбурсації на препарати з лікування розладів психіки та поведінки, а також епілепсії. З рецептом можна звернутися в будь-який з них, незалежно від місця реєстрації. Впізнати таку аптеку серед інших можна за наліпкою «Доступні ліки» або знайти одним із наступних способів:

  • через сайт НСЗУ: https://bit.ly/3ZtnQqv
  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77
  • через чат-бот Спитай Гриця

Нагадаємо, з 1 липня повертається норма відшкодування лікарських засобів за програмою реімбурсації “Доступні ліки” лише за електронним рецептом.

* За даними аудиту ресурсів системи надання послуг у сфері психічного здоров’я, проведеного у межах роботи над Всеукраїнською програмою ментального здоров'я Ти як? за ініціативою Олени Зеленської


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора