Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Техніки самодопомоги – стартувала друга хвиля комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я

Дата: 03.07.2023 14:53
Кількість переглядів: 147

Фото без опису
Майже кожний другий українець потребуватиме найближчими роками психологічної допомоги. При цьому 80 % людей, за оцінками фахівців, можуть впоратися самостійно, якщо опанують відповідні навички. 

Фото без опису
Тож одним із основних завдань Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської є інформування громадян та поширення знань про техніки самодопомоги. 

Фото без опису
Наразі стартувала друга хвиля комунікаційної кампанії «Ти як?», мета якої – дати людині інструменти, підказати, як можна піклуватися про своє ментальне здоровʼя та (якщо на це є ресурс) допомогти у цьому близьким, рідним, знайомим. 

Фото без опису
Як свідчать численні соціологічні дослідження, ні до повномасштабної війни, ні зараз в українців немає таких звичок як: бути у себе на часі, прислухатися до себе (Що я відчуваю? Як це на мене впливає?), звертатися до фахівця, коли розумієш, що ти не ОК. Тому на першому етапі комунікаційної кампанії «Ти як?», яка стартувала у березні 2023 року, було важливо закликати людей звертати увагу на свій внутрішній стан. 

Фото без опису
Але що далі, коли відповів для себе на питання «Ти як?». Якщо не ок – як ти можеш це змінити? Якщо ок – що ти можеш зробити, аби допомогти близьким людям теж знайти своє джерело сили? 

З психологічними ранами ми стикаємося не рідше, ніж з фізичними. І тут працює той самий принцип: якщо людина отримає допомогу відразу після «поранення» – це не тільки прискорить загоєння, але і допоможе уникнути ускладнень або ж принаймні зменшити ступінь їх тяжкості.

Тому наступний етап комунікаційної кампанії – популяризувати на якомога більшу аудиторію практичні поради, техніки самодопомоги та підтримки інших, а також верифіковані сервіси та контакти, де люди можуть знайти підтримку, щоб кожен – незалежно від віку, статі та соціального статусу – знав, як допомогти собі та зміг отримати якісну психологічну допомогу в разі потреби.

Міністерство охорони здоровʼя протягом цього важкого року повномасштабної війни публікувало на своїх ресурсах чимало порад щодо ментального здоровʼя, наприклад, як:

І ми продовжуватимемо інформувати громадян щодо технік самодопомоги, щоби надати їм інструменти для запобігання розвитку серйозних психічних розладів. Адже маємо спрямовувати зусилля на плекання стійкості зараз, щоб не лікувати розлади потім.

Також прямо зараз дізнатися більше можна на спеціальній сторінці за посиланням – https://www.howareu.com/#techniques. Тут є «аптечка» самодопомоги із техніками й вправами та інша важлива інформація, що постійно оновлюється.

Довідка:

Комунікаційна кампанія «Ти як?» є однією із ключових складових Всеукраїнської програми ментального здоровʼя. Фактично це велика просвітницька робота, мета якої – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я. Кампанія реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація «Пакт». Сприяння у виготовленні та поширенні інформаційно-просвітницьких матеріалів надали Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine), рекламний холдинг Megapolis, благодійний фонд BGV.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора