Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як дезінфікувати воду: методи очистки питної води в домашніх умовах

Дата: 11.07.2023 10:10
Кількість переглядів: 117

Фото без опису
Вода є життєво важливим ресурсом і її безпека для пиття має вирішальне значення для здоров’я людини. Проте, не завжди можливо отримати чисту та дезінфіковану воду безпосередньо з джерела. Брудна вода, що містить забруднювачі різного походження, може становити низку небезпек для здоров’я при вживанні:

  • Бактерії та віруси такі як сальмонела, холера, гепатит та інші патогени. При споживанні такої води виникає ризик зараження інфекційними захворюваннями, які можуть викликати такі симптоми: діарею, блювання, шлункові розлади та в деяких випадках навіть серйозні ускладнення, навіть смерть.
  • Паразити. Брудна вода може містити паразитів: Паразити викликають інфекційні захворювання кишечника із симптомами, включаючи сильну діарею, газоутворення та шлункові болі.
  • Хімічні забруднювачі – важкі метали, пестициди, промислові відходи та інші шкідливі речовини. Вживання такої води загрожує отруєнням та довгостроковими проблемами зі здоров’ям: з печінкою, нирками та нервовою системою.
  • Солі та мінерали. Вода, що містить надлишок солей та мінералів, може бути шкідливою для організму. Наприклад, підвищений вміст солі може призвести до захворювань серця, високого артеріального тиску, а надлишок мінералів, таких як фтор або свинець – до проблем з кістками та нервовою системою.

Фото без описуВживання забрудненої води є небезпечним і викликає серйозні наслідки для здоров’я, особливо у вразливих груп – дітей, вагітних жінок та людей з ослабленою імунною системою. Тому важливо використовувати надійні методи очищення.

Методи очищення води в домашніх умовах

Фото без описуНайбезпечніша питна вода – бутильована, але якщо можливості купити таку немає, перед вживанням воду важливо очистити. Одним із найпоширеніших методів очищення води є хлорування. Хлор використовується для знищення мікроорганізмів та бактерій, які можуть бути у воді. Рекомендовано використовувати додаткові методи очищення – таблетки для знезараження води з вмістом хлору та йоду. Ще один спосіб очистити воду – відстоювання. Цей процес передбачає тихе стояння води у відкритій ємності, дозволяючи часткам і осаду осісти на дно. Після цього можна акуратно видалити верхній шар води, який містить більшу частину забруднень. Однак, слід відзначити, що відстоювання не забезпечує повну дезінфекцію, тому додаткові методи можуть знадобитися для знезараження води перед її використанням у питних цілях.

Фото без описуУ домашніх умовах можна використовувати хімічні засоби для очищення та дезінфекції води. Одним із таких засобів є активоване вугілля. Воно використовується у фільтрах для видалення органічних забруднень, хлору, пестицидів та інших шкідливих речовин. Активоване вугілля ефективно покращує смак та запах води, роблячи її безпечною для пиття.

Фото без описуФізичні методи очищення також можуть бути використані в побутових умовах. Наприклад, фільтрування – це процес проходження води через фільтр із тонкою пористою структурою, який затримує механічні домішки та мікроорганізми. Фільтрація є ефективним способом очищення води з-під крана або зі свердловини. Для додаткової дезінфекції можна використовувати ультрафільтрацію або зворотний осмос, які видаляють навіть дрібніші частинки та мікроорганізми з води. Однак, при використанні будь-яких методів очищення та дезінфекції води необхідно дотримуватись певних норм та рекомендацій. Важливо правильно дозувати хімічні засоби. Також регулярна технічна перевірка та обслуговування систем очищення води допоможуть підтримувати їхню ефективність та безпеку.

Бережіть себе і не нехтуйте правилами дезінфекції. Будьте здорові.

Лікар дезінфекціоніст відділення епід.нагляду (спостереження)
та профілактики інфекційних захворювань ДУ « ІФ ОЦКПХ МОЗ» 
Мар’яна БОВИЧ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора