Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України включено три елементи від Прикарпаття

Дата: 19.07.2023 22:04
Кількість переглядів: 75

Фото без опису
Наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 12.07.2023 № 380 «Про включення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України» від Івано-Франківської області включено:

Традиція гуцульського художнього дереворізьблення :

Елемент НКС «Традиція гуцульського художнього дереворізьблення» побутує на Гуцульщині, а саме в Косівському, Верховинському, Надвірнянському та Коломийському районах на Прикарпатті, Вижницькому районі на Буковині та Рахівському районі на Закарпатті.

Включення елементу до Національного переліку - це шана тим поколінням майстрів-різьбярів, які протягом кількох століть зберігали та розвивали цей вид народних художніх промислів, тим самим прославляючи не тільки рідну Гуцульщину, а й Україну.

Фото без опису

Традиційний обряд Маланка с. Белелуя Івано-Франківської області:

Даний елемент побутує у покутському селі Белелуя на Снятинщині. Цей обряд є яскравим дійством, яке згуртовує жителів даного села у відзначенні Новорічно-Різдвяних свят, що побутують тут з діда-прадіда. З усіх куточків покутського краю до Белелуї поспішають на це унікальне дійство. Окрім основного дійства «Маланки», у селі з трьох кутів до річки Белелуйки сходяться гурти Маланок, де проводяться Змагання, змаги (борінка) між учасниками: «ведмедями чортами».

Фото без опису

Традиційні жіночі прикраси із бісеру на Прикарпатті :

Елемент поширений на всій території Прикарпаття, а особливо на Гуцульщині. Жіночі прикраси з бісеру це ‑ ґердани, силянки, стрончки. Їхнє виготовлення унікальне явище в багатогранній народній творчості.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора