Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Муніципальна няня: що треба знати батькам

Дата: 31.08.2023 10:25
Кількість переглядів: 175

Фото без опису
Для допомоги батькам у догляді за малечею  ще у  2019 році в Україні було запроваджено соціальну допомогу – «муніципальна няня», грошова допомога молодим сім’ям від Уряду країни.

Рішення Уряду прийняте з метою підвищення адресності надання послуги з догляду за дитиною віком до трьох років «муніципальна няня» саме тим групам населення, які найбільше потребують допомоги у здійсненні догляду за дітьми, зокрема за дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду; дитиною до трьох років, якщо один з батьків, опікунів є особою з інвалідністю 1 чи 2 групи.

Департамент соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації вирішив допомогти розібратися, хто має право на послуги муніципальної няні та як отримати таку компенсацію.

Хто така муніципальна няня:

«Муніципальна няня» — це фізична, юридична або особа-підприємець, яка надає послуги няні, з якою батьки  укладають  угоду або договір про догляд за дитиною до трьох років. Фактично це няня, яка надає послуги, декларує свої доходи та сплачує з них податки.

Хто має право на отримання:

Право на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини, яка потребує додаткового догляду (дитина, яка потребує додаткового догляду, - дитина з інвалідністю до трьох років, дитина до трьох років, хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитина до трьох років, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність) або є особами з інвалідністю I чи II групи і на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею.

Важливо! Компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави.

Як скористатися цією послугою:

Самостійно знайти няню та укласти у письмовій формі договір чи угоду про здійснення догляду за дитиною. Це, напевно, найскладніший етап, адже не всі няні готові легалізувати свою діяльність. У договорі щодо догляду за дитиною є низка важливих умов, яких потрібно дотримуватись при підписанні.

Протягом місяця після підписання договору з нянею, батьки повинні із заявою та документами, необхідними для отримання компенсації послуги «муніципальна няня», звернутись до посадових осіб виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг за місцем проживання.

Пакет документів які необхідно подати:

  • паспорт (оригінал та копія з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації);
  • ідентифікаційний код (копія та оригінал);
  • свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал);
  • опікуни надають рішення про встановлення опіки (копія та оригінал);
  • копію договору між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;
  • довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (у разі потреби);
  • медичний висновок лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю);
  • довідка медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю);
  • заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня» (зразок заяви надають);
  • заява про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку (зразок заяви надають).

Як компенсують  гроші:

Щоб отримати компенсацію, батькам чи опікунам щомісяця до 5 числа потрібно надавати в структурний підрозділ з питань соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчого комітету міської ради (далі – УСЗН) документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня», а також акт про надану послугу «муніципальна няня» за формою. Виплати проводяться щомісяця на той рахунок, який був вказаний у пакеті документів.

Якщо цього не зробити або надіслати чеки пізніше – держава не буде виплачувати компенсацію «муніципальної няні» за поточний місяць. Виплати продовжаться із наступного місяця, якщо батьки вчасно подадуть документи, що підтверджують оплату послуг.

Компенсацію виплачують на той період, на який було укладено договір із муніципальною нянею. Якщо договір розривають достроково, батьки зобов’язані повідомити про це у відділення УСЗН протягом одного робочого дня.

Виплата компенсації також припиняється у разі переїзду батьків або якщо няня завершує свою діяльність.

Який розмір компенсації:

Станом на 1 січня 2023 року сума відшкодування становить 6700 гривень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора