Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Стратегія реформування системи шкільного харчування на 2023–2027 роки — затверджена.

Дата: 01.11.2023 13:19
Кількість переглядів: 235

Фото без опису
27 жовтня уряд ухвалив Стратегію, у якій визначили основні цілі реалізації реформи шкільного харчування. Це — один з найважливіших кроків у процесі зміни системи організації харчування в закладах освіти й забезпечення дітей якісною та поживною їжею. 

Реформа шкільного харчування розпочалась у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської та триває попри повномасштабну війну. На найближчі роки Стратегія має стати дороговказом для всіх учасників реформи. На її основі громади можуть розробити регіональні стратегії впровадження змін на місцях.

Стратегія визначає чотири основні цілі реформи: 

  • Забезпечити достатність фінансів у замовників для закупівель харчів чи послуг з організації харчування та можливість здійснювати закупівлі просто й ефективно.
  •  Відновити та модернізувати харчоблоки з використанням новітніх технологічних процесів, покращити показники енергоефективності та дотримання принципів НАССР.
  •  Забезпечити достатній штат кваліфікованих працівників, які якісно та безпечно організовують харчування й допомагають формувати в учнівства здорові харчові звички.
  •  Сформувати в українців свідому звичку обирати здорове харчування.

Передбачається, що завдяки втіленню Стратегії зменшиться частка ожиріння серед дітей, зміняться харчові уподобання школярів, збільшиться кількість учнів, які харчуються в закладах освіти тощо. 

 Більше про Стратегію реформування системи шкільного харчування, а також про роль МОН у цій реформі читайте на сайті: bit.ly/3tMqRaj.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора