Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Забезпечення житлом ВПО обговорили на зустрічі саб-Кластеру з питань житла

Дата: 01.11.2023 15:32
Кількість переглядів: 95

Фото без опису
Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко зустрілася з міжнародними учасниками саб-Кластеру з питань житла. Представники п’ятнадцяти  міжнародних, гуманітарних, благодійних організацій та керівники профільних підрозділів обласної державної  (військової) адміністрації обговорювали вирішення проблемних питань внутрішньо переміщених людей, які проживають на Прикарпатті.

Людмила Сірко розповіла про роботу обласних та районних моніторингових груп, які вивчали місця тимчасового проживання внутрішньо переміщених людей відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 01.09.2023 № 930, реєстр місць тимчасового проживання переселенців, доопрацювання питань щодо покращення умов проживання ВПО. Важливо опрацьовувати питання щодо працевлаштування  переселенців та організації освітнього процесу для дітей.  

«Зараз в області проживають 125 тис 63 ВПО, а більше чотирьох тисяч -  особи з інвалідністю та близько 17 тисяч осіб пенсійного віку. Звичайно, що для цих людей необхідна гуманітарна допомога, тому ми повинні разом допомагати усім переселенцям, які прибувають на Прикарпаття з окупованих територій. Робота обласної державної (військової) адміністрації зосереджена на об’єднані зусиль наших міжнародних партнерів  та органів місцевого самоврядування задля  забезпечення ВПО усім необхідним», - зазначила посадовиця.

Під час зустрічі йшлося про допомогу для облаштування місць тимчасового проживання переселенців, які повністю заселені  відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 01.09.2023 № 930, зокрема щодо потреби в обігрівачах, газових котлах, генераторах, меблях, встановленні витяжки та проведенні додаткових ремонтних робіт.

Представники міжнародних та громадських організацій розповіли про підтримку внутрішньо переміщених людей, ремонт місць тимчасового проживання переселенців, амбулаторій, геріатричних центрів,  надання фінансової гуманітарної допомоги потребуючим та впровадження проєкту щодо відшкодування орендних платежів для ВПО.

Також розглянули спільно з міжнародними партнерами питання реалізації проєктів щодо будівництва житла для ВПО, а також можливість проведення реконструкцій існуючих приміщень,  які можуть бути використані для довготривалого проживання переселенців. Обговорили питання медичного, соціального забезпечення, психологічної та юридичної підтримки переселенців.

На завершення зустрічі представники обласної державної (військової) адміністрації подякували міжнародним і гуманітарним організаціям за допомогу та висловили сподівання на продовження важливої співпраці.

 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора