Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Custody Records»: сучасна система дотримання прав людини вперше впроваджена на Прикарпатті

Дата: 13.11.2023 11:31
Кількість переглядів: 103

Фото без опису
«Custody Records» - система електронного обліку та цілодобової фіксації усіх дій, які відбуваються у відділах та відділеннях поліції. Вона має на меті забезпечення прав затриманих осіб та й самих поліцейських. Відтепер «Custody Records» функціонує в Калуському та Надвірнянському райвідділах поліції. Загалом така система працює уже в 76 підрозділах Національної поліції.

Ефективність «Custody Records» сьогодні перевірили керівництво поліції Прикарпаття, представники влади, громадських організацій та громадськості.

А про особливості та неабиякі переваги системи присутнім розповів начальник Управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Володимир Захаренко. Він продемонстрував роботу системи фіксації всіх дій які відбуваються з затриманими, та провів детальну презентацію її алгоритму роботи. Окрім цього змоделював різні ситуації, які можуть виникнути у підрозділі поліції, зокрема при затриманні особи, яка підозрюється у скоєнні правопорушення.

Для належної роботи інформаційної системи «Custody Records» у поліцейських підрозділах переоблаштовано внутрішній простір. Всі приміщення оснащені відеокамерами. Це здійснено відповідно до вимог міжнародних стандартів з дотримання прав людини. Крім цього, особовий склад підрозділів пройшов спеціальне навчання щодо функціонування системи. Також в Калуському та Надвірнянському райвідділах поліції облаштовані так звані «зелені кімнати», які призначені для ефективної роботи з неповнолітніми. У кімнатах створена максимально дружня та комфортна атмосфера, яка допомагає опитувати дитину, не заподіявши їй при цьому жодних психологічних травм.

«Custody Records» - це не лише про відеофіксацію всіх дій затриманого з моменту самого затримання до поміщення в ізолятор тимчасового тримання або ж звільнення з-під варти. Ця система передбачає і введення окремої посади інспектора з дотримання прав людини. Це поліцейський чи поліцейська, яка відповідає за формування інформаційної підсистеми: вносить туди всю інформацію щодо фактичного місця затримання, місця перебування особи в територіальному підрозділі поліції, та все те, що відбувається у підрозділі. Тобто ми маємо повний цикл того, що відбувається з особою, яка перебуває під контролем поліції», - розповів полковник поліції Володимир Захаренко.

«Custody Records» - одна із кращих практик країн Євросоюзу, що активно впроваджує Національна поліція України. У всіх підрозділах, де наразі функціонує «Custody Records», мінімізована кількість скарг щодо протиправних дій, натомість збільшений рівень довіри населення до всіх поліцейських послуг.

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора