Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Національна служба здоров’я України продовжує серію публікацій для ветеранів про те, як отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій

Дата: 22.11.2023 09:36
Кількість переглядів: 101

Фото без опису
Якщо ветеран отримав травму чи перелом, він може розраховувати на безоплатні медичні послуги: від необхідних обстежень до лікування та реабілітації. Допомога при травмах надається в тих закладах, які уклали з Національною службою здоров’я договори на амбулаторну, стаціонарну або екстрену медичну допомогу.

Потрапивши до лікарні з травмою, пацієнт має отримати такі послуги:

  • огляд та консультація лікаря;
  • інструментальні обстеження (рентген, МРТ, УЗД тощо);
  • лабораторні дослідження (аналізи крові та сечі, глюкоза, холестерин тощо);
  • призначення лікування;
  • знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
  • в умовах стаціонару – забезпечення ліками з Національного переліку, централізованих закупівель МОЗ та за рахунок інших бюджетних програм.

Докладніше перелік безоплатних послуг можна переглянути на сайті НСЗУ, пункти 11 та 14: https://contracting.nszu.gov.ua/.../kontr.../vimogi-pmg-2023.

Якщо травмована людина потребує хірургічного втручання, його можуть провести безоплатно в закладах, законтрактованих з НСЗУ за пакетами “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” або “Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня”. Всі необхідні послуги – від діагностики до ліків – повинні бути безоплатними для пацієнта, адже за все вже сплатила держава. Водночас до послуг Програми медичних гарантій не включена вартість дороговартісних витратних матеріалів – таких як накісткові металоконструкції чи протези. Втім вони забезпечуються за рахунок інших урядових програм. 

Знайти заклад, у якому можна безоплатно зробити операцію при травмі, можна:

  • У контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.
  • За допомогою інформаційного дашборду за посиланням: http://surl.li/ecmlw. У полі фільтрів оберіть область, групу послуг “Хірургічні операції…”.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора