Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»: прості та посильні дії, що здатні розв'язати проблему домашнього насильства

Дата: 30.11.2023 11:22
Кількість переглядів: 100

Фото без опису
Підтримувати одне одного та пліч-о-пліч протистояти насильству, не сподіватись на випадковість, збільшити обізнаність і розуміння про форми насильства у суспільстві, привернути увагу до проблем подолання насильства, сприяти створенню суспільного простору, вільного від насильства – такі задачі ставить перед собою Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», що проводиться щороку в період з 25 листопада до 10 грудня.  Її метою є привернення уваги до проблеми, підвищення обізнаності та рух уперед до небайдужого та безпечного суспільства.

Проблема гендерного та домашнього насильства є надзвичайно важливою для українців під час повномасштабного вторгнення. У період з січня по травень 2023 року Нацполіцією було зафіксовано майже 350 тис. випадків домашнього насильства, що на 51% більше порівняно з тим самим періодом у 2022 році. Це — болючий антирекорд, за кожною цифрою якого стоїть чиєсь благополуччя, здоровʼя або навіть життя.

Окрім зростання кількості випадків насильства, українське суспільство зіштовхнулося з додатковою проблемою. Чимало постраждалих вважають, що їхні проблеми наразі не на часі, тому замовчують негаразди і не шукають підтримки.

Завдяки спільним зусиллям державних установ, медіа, громадських організацій та спільнот, є така можливість ще раз наголосити: домашньому та гендерно зумовленому насильству немає місця в нашій країні в наших життях. Настав час розірвати коло насильства!

Насильство — та проблема, яку вирішують командою. Тож, якщо ви або ваші знайомі зазнали цієї біди, пам'ятайте, що є люди, які вас підтримають. Для цього працюють, зокрема, й мобільні бригади соціально-психологічної допомоги в територіальних громадах.  Вони можуть оперативно відреагувати на запит і за потреби виїхати до вас у межах громади. Фахівці своєчасно нададуть психологічну та соціальну допомогу, а також за необхідності скерують до відповідних служб. Отже, спільно маємо можливість докласти зусиль до мінімізації проявів домашнього насильства. 

Нагадаємо, якщо ви зіштовхнулися або стали безпосереднім свідком насильства – телефонуйте у поліцію за номером 102 та за телефоном «гарячої лінії»: 15-47 – Державна установа «Урядовий контактний центр». Це цілодобова та безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора