Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Поліція Косівщини долучилася до Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства»

Дата: 08.12.2023 15:23
Кількість переглядів: 187

Фото без опису
Косівський районний відділ поліції ГУНП в Івано-Франківській області є одним із ключових суб’єктів взаємодії у сфері запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, тому активно долучається до Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства».

Фото без опису

Поліція району спільно з представниками місцевого самоврядування, головами територіальних громад, соціальними службами та службами у справах дітей провели ряд заходів, зокрема круглі столи і спільні наради.

На спільній зустрічі за участю голови районної військової адміністрації Наталії Кучми обговорили проблемні питання домашнього насильства, способи їх вирішення та надання допомоги постраждалим особам, а також узгодили перелік спільних заходів у рамках цієї акції.

Фото без описуУ територіальних громадах району провели виїзні заходи. Так, в останній день листопада службою у справах дітей Кутської селищної ради спільно з ювенальною превенцією Косівського відділу поліції було проведено захід на тему «Види насильства, як уникнути та куди звертатися, якщо ви зазнали насильства, або стали свідком його вчинення». Захід провели з дітьми старшого шкільного віку Великорожинського ліцею Кутської селищної ради.

Метою заходу було виховання толерантності у ставленні до оточуючих, підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти до проблем подолання насильства в сім' ї, жорстокого поводження дітей один з одним та захист своїх прав згідно чинного законодавства України. Також спільно з педагогами навчального закладу відбувся круглий стіл «Поговоримо про булінг та кібербулінг: причини. наслідки, відповідальність».

Фото без опису

Насильство - вид зброї, яку не відразу можна помітити та про яку не слід замовчувати. Поняття «насильство в сімʼї», «домашнє насильство» використовуються в міжнародно-правових актах зобов'язального й рекомендаційного характеру, що існують як на рівні ООН, так і Ради Європи та Європейського Союзу.

В рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» працівники Косівського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області на центральній площі міста Косів провели вуличну акцію, де поспілкувалися із місцевими жителями на тему домашнього насилля, його види, проблемні питання та способи їх вирішення. Ряд вуличних заходів відбувся і в інших населених пунктах району.

Фото без опису

Під час спілкування правоохоронці роз'яснювали мешканцям положення Стамбульської конвенції, права та гарантії щодо захисту і психосоціальної підтримки, які надають суб'єкти запобігання та протидії домашньому насильству різним категоріям осіб.

Поліцейські звернули увагу громадян на те, що у випадках вчинення домашнього насильства необхідно невідкладно звертатися до органів поліції. Головна порада - не мовчати і не приховувати такі факти.

Фото без опису

Якщо ви стали жертвою насильства чи вам відома інформація про особу, яка вчиняє насильство, – не зволікайте, інформуйте поліцію за номером 102. Вчасне повідомлення про насильство може врятувати життя!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора