Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Пакунок малюка»: запитання-відповіді

Дата: 15.12.2023 10:52
Кількість переглядів: 132

 

Фото без опису
Запитання: Що таке «пакунок малюка»?

Відповідь: безповоротна адресна соціальна допомога сім’ям, у яких народилася дитина. Це комплект необхідних речей для догляду за немовлям у перші місяці його життя.

 

Запитання: Що входить до «пакунка малюка»?

Відповідь: Це набір якісних найнеобхідніших речей для новонародженої дитини, усього понад 90 речей, серед них – підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо. 

Усі засоби та вироби перевірені й сертифіковані. Ціна закупівлі «пакунка малюка» —  6778 грн, але, якщо купувати в роздріб, увесь набір обійдеться значно дорожче.  

 

Запитання: Хто може отримати «пакунок малюка»?

Відповідь: Громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах тимчасово перебувають або проживають на території нашої країни; особи, яких визнано в Україні біженцями або тими, хто потребує додаткового захисту, які народили дитину.

Отримувачем «пакунка малюка» може бути мати/батько, усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі новонародженої дитини.

 

Запитання: Де отримати «пакунок малюка»?

Відповідь: «Пакунок малюка» мають видати в пологовому будинку після народження дитини. Якщо в цей момент там відсутній бебі-бокс, протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву через електронний кабінет Мінсоцполітики (https://e-services.msp.gov.ua/) або до органів соціального захисту населення чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання.

Запитання: Які документи для цього необхідні?

Якщо дитина була народжена в пологовому (але на момент виписки там не було «пакунка малюка»):

1.      Заява про надання «пакунка малюка».

2.      Свідоцтво про народження дитини.

Якщо дитина була народжена за межами закладу охорони здоров’я:

1.      Заява про надання «пакунка малюка».

2.      Свідоцтво про народження дитини.

3.  Документ, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я. Цей документ має видати заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини. 

Якщо дитина була народжена за межами України:

1.    Заява про надання «пакунка малюка».

2.  Копія свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, а в разі його відсутності – копія виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову.

Правильність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.

 

Запитання: Що робити у випадку, якщо чогось не вистачає в «пакунку малюка»?

Відповідь: При отриманні «пакунка малюка» вам видають для заповнення акт, у якому вказано перелік усіх предметів і виробів, які містяться в боксі. Можна звірити наявність усіх речей з цим актом і впевнитися, що усе в наявності. Якщо ж ви помітили відсутність або несправність якого-небудь предмета, будь ласка, повідомте про це лікаря чи соціального працівника. Вам потрібне буде передати їм відповідний акт, складений у довільній формі. Цей документ протягом трьох днів буде надісланий Національній соціальній сервісній службі України. Вона має відреагувати та все виправити.

Запитання: Чи тягне за собою отримання «пакунка малюка» зміни розміру допомоги при народженні дитини?

Відповідь: Ні. Вартість отриманої допомоги у вигляді «пакунка малюка» НЕ враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

 

Запитання: Чому у пакунку саме такий набір речей?

Відповідь: Із 2018 року ЮНІСЕФ систематично збирав відгуки батьків на програму. Міністерство соціальної політики врахувало дані опитувань та поступово змінювало наповнення пакунку малюка, враховуючи побажання батьків З моменту запуску програми кількість предметів у пакунку зросла у 2,5 рази.

 

Запитання: Чи можна відмовитися від «пакунку малюка»?

Відповідь: Так, замість бебі-бокса можна обрати грошову компенсацію, яка на сьогодні становить 6816 грн (відповідно до законодавства, не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років). Звернутися по таку допомогу потрібно не пізніше, ніж через 12 місяців з дня народження дитини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора