Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Тимчасово можна погашати е-рецепти без СМС

Дата: 15.12.2023 15:44
Кількість переглядів: 160

Фото без опису
Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області звертає увагу на те, що через збій роботи мобільного оператора «Київстар» в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ) внесено зміни, які дозволяють пацієнтам отримати номер та код електронного рецепта (е-рецепта) без СМС, у паперовій формі. Про це повідомляє Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Зазначається, що надсилання СМС тимчасово скасовано для всіх е-рецептів: як у межах програми реімбурсації «Доступні ліки», так і на рецептурні ліки, які відпускаються за е-рецептом. Повідомлення не надсилатимуться для користувачів усіх операторів. Натомість лікар після створення рецепта в ЕСОЗ надасть пацієнту інформаційну довідку з номером е-рецепта та код підтвердження (паперова довідка, фото або скрин тощо).

Якщо е-рецепт не вдалося отримати раніше, то пацієнт може звернутися до лікаря дистанційно — лікар повідомить номер та код рецепта.

Водночас відомство звертає увагу, що зазначені зміни не стосуються е-рецепта на тест-смужки для вимірювання рівня глюкози в крові — СМС із номером та кодом рецепта буде надходити пацієнту, як і зазвичай.

Таким чином, ліки продовжуватимуть відпускатися за е-рецептом, однак тимчасово номер і код надаватиме пацієнту лікар.

Стосовно паперових рецептів, то як і раніше:

  • на час воєнного стану лікар може виписати як е-рецепт, так і паперовий рецепт на рецептурні лікарські засоби (поза програмою реімбурсації) за кошти пацієнта;
  • паперовий рецепт виписується на екстемпоральні препарати (тобто такі, які виготовляються в аптеці);
  • наркотичні лікарські засоби призначаються та відпускаються виключно за е-рецептами;
  • на територіях, де ведуться активні бойові дії, лікар може виписати паперовий рецепт у разі відсутності технічної можливості виписати е-рецепт;
  • паперовий рецепт на препарати та медичні вироби за програмою реімбурсації може виписуватися та погашатися на тимчасово окупованих територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії.

Також НСЗУ закликала пацієнтів завжди дбати про наявність запасів необхідних лікарських засобів. Адже війна триває, і дії ворога — непередбачувані. Виписати новий е-рецепт за програмою реімбурсації лікар може до закінчення строку попереднього:

  • за 7 днів, якщо попередній рецепт розрахований на 21 і більше днів;
  • за 3 дні, якщо ліків у попередньому рецепті менше, ніж на 21 день.

Термін дії е-рецепта на більшість препаратів та медичних виробів за програмою реімбурсації становить 30 днів з дати виписування такого рецепта. Для наркотичних лікарських засобів — 10 днів, незалежно від джерела фінансування. Строк дії е-рецептів на рецептурні ліки за власний кошт пацієнта становить 90 днів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора