Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Архівний відділ Косівської районної державної адміністрації інформує: як розпочати вивчення власної сімейної історії (генеалогічне дослідження)?

Дата: 05.01.2024 09:45
Кількість переглядів: 122

Фото без опису
Розпочати дослідження власної сімейної історії радимо з опитування старших родичів, зі слів яких потрібно з’ясувати якнайповнішу інформацію щодо назв населених пунктів, років народження, укладення шлюбів, смерті, імен та прізвищ, для жінок – дівочих, віросповідання (православний, католик, іудей, лютеранин тощо), стану або роду занять (дворянин, селянин, міщанин тощо), місць та років навчання, роботи членів родини. Також необхідно пошукати у сімейному архіві старі фотографії, довідки, свідоцтва, автобіографії, вивчити листування, якщо таке зберіглося, з метою встановлення чи уточнення дат, імен, місць та обставин, які могли б допомогти у пошуках.

Додатковим джерелом інформації є кладовища, де на могилах можна прочитати імена, прізвища, по батькові, дати народження і смерті померлих членів родини, побачити їхні фото.

Після того, як географія, дати та імена уточнено, можна скористатися довідковим апаратом відповідних архівів та продовжити дослідження.

Слід зазначити, що серед документів державних архівів України немає окремого фонду, який зберігав би родоводи чи генеалогічні таблиці мешканців України.

Вивчення родоводу передбачає опрацювання метричних книг, сповідних розписів,  актових записів, різноманітних списків та інших джерел, які не завжди зберігаються в одному архіві, а розосереджені по різних архівних установах.

Більшість державних архівів самостійно не проводять генеалогічні дослідження, а пропонують фізичній/юридичній особі, яка звернулася до архіву з таким запитом, провести самостійний пошук за документами архіву у читальному залі особисто або за допомогою довіреної особи.

Найбільша кількість генеалогічних досліджень проводиться користувачами у центральних державних історичних архівах у Києві та Львові, державних архівах областей, міста Києва.

Потрібно бути готовим до того, що на дослідження власної сімейної історії знадобиться тривалий час, оскільки доведеться опрацювати багато джерел, щоб знайти необхідну інформацію.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора