Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Доступні ліки 2024 р.: затверджено нові переліки граничних оптово-відпускних цін

Дата: 08.01.2024 15:45
Кількість переглядів: 141

Фото без опису
Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області інформує, що Наказом МОЗ України від 04.01.2024 р. № 29 затверджено Перелік граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби та медичні вироби, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 1 січня 2024 р. У зв’язку з цим визнано таким, що втратив чинність, наказ МОЗ України від 05.07.2023 р. № 1222, яким було затверджено попередній Реєстр граничних цін.

Перелік граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби складається з 3 розділів:

1) лікарських засобів, окрім препаратів інсуліну та комбінованих лікарських засобів, до якого увійшли 74 позиції препаратів за такими нозологіями:

  • серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання — 23 позиції;
  • цукровий діабет — 5 позицій;
  • нецукровий діабет — 3 позиції;
  • хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів — 8 позицій;
  • розлади психіки та поведінки, епілепсія — 17 позицій;
  • хвороба Паркінсона — 3 позиції;
  • лікарські засоби для осіб у посттрансплантаційному періоді — 11 позицій;
  • лікарські засоби для лікування болю та надання паліативної допомоги — 4 позиції;

2) препаратів інсуліну — 29 позицій;

3) комбінованих лікарських засобів — 4 позиції.

У свою чергу, Перелік граничних оптово-відпускних цін на медичні вироби, які підлягають реімбурсації, містить 1 позицію тест-смужок для глюкометрів.

У цілому кількість позицій і нозологій залишилася такою самою, як і у 2023 р.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 173 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 р., з серпня 2024 р. програму реімбурсації може бути розширено в частині препаратів для лікування в амбулаторних умовах розладів психіки та поведінки, якщо вони будуть включені до Національного переліку основних лікарських засобів. Мова йде про 10 нових міжнародних непатентованих найменувань препаратів.

Нагадаємо, згідно з Порядком реімбурсації лікарських засобів та медичних виробів, з дня оприлюднення вищезазначених переліків граничних цін Національна служба здоров’я України (НСЗУ) має протягом 3 робочих днів оприлюднити на своєму сайті оголошення про формування Переліків лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації (далі — Переліки реімбурсації).

Для внесення лікарських засобів та медичних виробів до відповідних Переліків реімбурсації заявники подаватимуть протягом 7 робочих днів з дня опублікування оголошення до НСЗУ в електронній формі такі документи:

1) заяву, складену за формою, визначеною в оголошенні НСЗУ. Детальну інформацію, що має містити заява, дивіться в п. 15 та п. 151 Порядку реімбурсації лікарських засобів та медичних виробів;

2) засвідчену в установленому законодавством порядку копію виданої власником реєстраційного посвідчення на лікарський засіб довіреності або копію виданої виробником медичного виробу довіреності, яка підтверджує повноваження його уповноваженого представника щодо подання до НСЗУ документів, з перекладом українською мовою в разі її складення іноземною мовою;

3) зобов’язання щодо здійснення постачання лікарського засобу або медичного виробу в Україну протягом заявленого строку за ціною, зазначеною в Переліку реімбурсації, за формою, визначеною в оголошенні НСЗУ;

4) зобов’язання щодо забезпечення безперебійної наявності лікарського засобу або медичного виробу на території України протягом строку дії Переліків реімбурсації, за формою, визначеною в оголошенні НСЗУ.

Ці документи розглядатимуться НСЗУ протягом 5 робочих днів з дня закінчення прийому заявок. Після цього НСЗУ має опублікувати на своєму офіційному вебсайті попередні результати щодо включення лікарських засобів та медичних виробів до Переліків реімбурсації.

З дня їх оприлюднення заявники протягом 5 робочих днів зможуть звернутися до НСЗУ щодо зниження оптово-відпускної ціни, якщо:

  • оптово-відпускна ціна такого лікарського засобу, яка в перерахунку на добову дозу дорівнює оптово-відпускній ціні за добову дозу лікарського засобу (для комбінованого лікарського засобу — у перерахунку за форму випуску або первинну упаковку дорівнює оптово-відпускній ціні за форму випуску або первинну упаковку), не перевищує більш ніж на 10% попередньо опублікований розмір такої ціни;
  • оптово-відпускна ціна упаковки (у перерахунку на одиницю медичного виробу в упаковці) медичного виробу не перевищує більш ніж на 10% попередньо опублікований розмір такої ціни.

Також у цей період можна звертатися до НСЗУ у разі виявлення технічної помилки в попередніх результатах для її виправлення (крім помилки щодо розміру оптово-відпускної ціни лікарського засобу або медичного виробу).

Після завершення 5-денного строку прийому звернень щодо технічних помилок чи зниження цін НСЗУ ще протягом 5 робочих днів розглядатиме надані заявниками документи та подаватиме до МОЗ пропозиції щодо включення торговельних назв лікарських засобів та назв медичних виробів до відповідних Переліків реімбурсації.

На підставі цих пропозицій МОЗ ухвалюватиме рішення про їх включення до цих переліків та їх оприлюднення на офіційному вебсайті МОЗ і Єдиному державному вебпорталі відкритих даних.

Згідно з Порядком ці Переліки реімбурсації будуть ухвалені та оприлюднені вже в лютому 2024 р.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора