Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В обласній державній (військовій) адміністрації обговорювали питання формування та розвитку ветеранської політики

Дата: 22.11.2023 14:05
Кількість переглядів: 101

Фото без опису
Сьогодні питання реалізації ветеранської політики було розглянуто на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при ОВА, яке відбулося під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко.

У цій нараді також взяли участь представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Євгенія Мнишенко,  начальник відділу в області Міністерства у справах ветеранів України Володимир Веркалець, заступниця директора департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації Уляна Миронюк, керівники районних (військових) адміністрацій та територіальних громад.

«Ми працюємо  над важливим напрямом, який вимагає сьогодення – це ветеранська політика. Питання реалізації ветеранської політики – це не тільки робота з родинами загиблих, яка вже напрацьована, але із сім’ями військовослужбовців, демобілізованих, а також  тими людьми, у яких рідні пропали безвісти або перебувають у російському полоні, - зазначила Людмила Сірко. - Кількість людей, яким необхідна підтримки та допомога, на жаль, зростає. Звичайно, що завдань у цьому напрямку є дуже багато, оскільки наші захисники і захисниці, їх родини щодня потребують допомоги з боку влади, громадськості, волонтерів та благодійних фондів. І тільки співпрацюючи та у єдності ми можемо досягнути тих результатів  які необхідні та важливі».

Людмила Сірко розповіла про робочі питання щодо створення Центрів життєстійкості - дружніх, безбар’єрних просторів, на базі яких надаватимуться соціальні послуги, зокрема інформування, консультування та соціально-психологічна допомога. Очікується, що діяльність таких центрів сприятиме зміцненню психосоціальної стійкості населення громади та координації волонтерської діяльності.

Йшлося про регіональні та місцеві програми підтримки ветеранів, сімей постраждалих, загиблих у бойових діях, зниклих безвісти, фінансування та розробку проєктів таких програм на наступний рік, надання адресних соціальних допомог, картування соціальних послуг у територіальних громадах, порядки виплати грошових компенсацій для придбання житла ветеранами та членами їхніх сімей.

Обговорювали  питання щодо отримання посвідчень членами сімей осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, яке підтверджує право родичів зниклих безвісти на отримання соціальних гарантій від держави. Зокрема, пільги на проїзд громадським транспортом і на оплату житлово-комунальних послуг.

Мовилося й про призначення, виплату щомісячної грошової допомоги особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 20.01.2023 № 79.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора