Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Людмила Сірко: Найголовніше у діяльності служб у справах дітей - своєчасно та ефективно, в рамках чинного законодавства, захистити кожну дитину

Дата: 16.01.2024 19:03
Кількість переглядів: 77

Фото без опису
15 січня під керівництвом заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко відбулася нарада із керівниками служб у справах дітей обласної, районних державних (військових) адміністрацій та закладів соціального захисту дітей Івано-Франківщини.

За підсумками роботи служб у справах дітей області у 2023 році були розглянуті питання роботи органів опіки, піклування, пов'язаної із захистом прав дитини, захист інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розвиток сімейних форм виховання дітей (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї патронатних вихователів). Йшлося й про облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, збереження права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа на житло.

«Важливо опрацювати проведену роботу та спільно визначити перспективні завдання на 2024 рік. Попри сьогоднішні виклики війни, ми розуміємо, що найголовніше у діяльності служб у справах дітей - своєчасно та ефективно, в рамках чинного законодавства, захистити кожну дитину, яка проживає на теренах області», - зауважила Людмила Сірко.

Фото без опису

Зауважувалося, що на обліку служб у справах дітей області перебувають 1155 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, функціонують 12 дитячих будинків сімейного типу (89 вихованців), 72 прийомні сім’ї (134 дитини), 875 дітей влаштовані в сім’ї опікунів та піклувальників (670 сімей), 17 – у сім’ях родичів. У 2023 році поставлено на первинний облік 173 дитини, статус дитини-сироти надано 55 дітям, статус дитини, позбавленої батьківського піклування – 118 дітям.

Упродовж минулого року в сім’ї громадян влаштовано 269 дітей, зокрема, сім’ї усиновлювачів – 36 дітей, у прийомні сім’ї – 18 дітей, дитячі будинки сімейного типу – 16 дітей, сім’ї опікунів та піклувальників – 179 дітей та повернено в рідну (біологічну) сімֺ’ю – 20 дітей. А загалом сімейними формами виховання охоплено близько 92,5 відсотків дітей відносно загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Також були розглянуті питання щодо обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, а також діяльність закладів соціального захисту дітей в області.

На завершення наради Людмила Сірко подякувала керівникам, фахівцям служб у справах дітей ОВА, РВА за плідну співпрацю, відданість справі, а також наголосила на першочерговості забезпечення влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, проведенні профілактичних заходів щодо недопущення соціального сирітства та створення сімей патронатних вихователів в прикарпатських громадах.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора