Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Екстрена медична допомога: що це, коли надається, чи потрібно за неї платити

Дата: 17.01.2024 08:32
Кількість переглядів: 69

Фото без опису
Екстрена медична допомога — це термінові дії медичних працівників, спрямовані на порятунок життя та здоров’я людини, яка перебуває у невідкладному стані, спричиненому хворобою чи травмою.

Викликати бригаду екстреної медичної допомоги можна за номером 103. Пацієнти отримують УСЮ екстрену медичну допомогу безоплатно. Наголошуємо, що заборонено вимагати в пацієнтів оплату за надану допомогу.

КОЛИ ПОТРІБНО НЕГАЙНО ВИКЛИКАТИ ЕКСТРЕНУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ: 

дихання відсутнє чи з ускладненнями (сторонній предмет у дихальних шляхах, кровотеча з горла),

- ознаки масивної кровотечі (травматична ампутація кінцівки, рани живота, шиї чи обличчя),

- біль одночасно в спині, плечах, щелепі, відчуття стиснення у грудній клітці,

- втрата свідомості або її сплутаність,

- ознаки інфаркту, інсульту (ускладнене чи втрачене мовлення, паралізована кінцівка, перекошене обличчя, падіння, погіршення зору в одному оці),

- інші стани, які загрожують життю та здоров’ю (отруєння, травми тощо).

ЩО ПОТРІБНО СКАЗАТИ ДИСПЕТЧЕРУ: 

Прізвище, стать, вік людини, яка потребує невідкладної медичної допомоги. Якщо це незнайома людина, повідомте її стать і орієнтовний вік та назвіть своє прізвище, ім’я та номер телефону.

Максимально точно опишіть скарги та стан людини. Якщо знаєте напевне, то вкажіть причину виникнення невідкладного стану. Наприклад, людина впала з висоти 10 метрів або ж є ознаки інсульту.

Відповідайте на всі запитання диспетчера спокійно і чітко — це скоротить час розмови, і бригада швидкої допомоги прибуде скоріше.

Виконуйте всі вказівки диспетчера, коли розмовляєте і чекаєте на бригаду.

Скажіть точну адресу виклику: район, населений пункт, вулицю, номер будинку, квартири, поверх, код домофона і номер під'їзду. У випадку, якщо точна адреса пацієнта невідома, вкажіть загальновідомі орієнтири та шляхи під’їзду.

Підготуйте паспорт та медичну документацію пацієнта. Якщо знадобиться госпіталізація, документи необхідно передати медикам у лікарні.

Нагадуємо, що викликати екстрену медичну допомогу потрібно тільки за крайньої потреби — коли є загроза життю та здоров’ю людини. Фальшивий виклик чи перебільшення симптомів задля приїзду медиків загрожують не тільки штрафом тому, хто викликав, а й смертю людині, яка в цей час справді потребувала допомоги і не дочекалася приїзду бригади.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗА ЕКСТРЕНУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ ВИМАГАЮТЬ ГРОШІ? 

Потрібно звернутись із письмовою скаргою до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні та до Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Звернутися до НСЗУ можна:

через контакт-центр за номером 16-77;

листом на поштову адресу: м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19, індекс 04073;

на електронну адресу: info@nszu.gov.ua;

через електронну форму на сайті.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора