Косівська районна державна адміністрація
Івано-Франківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Програма реімбурсації “Доступні ліки” в Україні

Дата: 25.01.2024 17:02
Кількість переглядів: 71

Фото без опису
Програма реімбурсації  “Доступні ліки” – це масштабний проєкт МОЗ, в рамках якого українці мають змогу отримувати лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою. 

З 2017 року  необхідні ліки  в межах програми отримали вже 4.5 млн пацієнтів, причому лише у 2023 – 2,17 млн. 

Сьогодні “Доступні ліки” – це понад 14 000 аптек-учасниць у кожному куточку країни та понад 515 торгових назв лікарських засобів та медобладнання (перелік постійно збільшується). 

Попри зростання цін на ліки, відсоток, який відшкодовує держава, залишається незмінним! 

❝ Наступний етап, над яким ми активно працюємо — територіальна доступність програми: щоб отримати ліки в межах програми можна було і у віддалених громадах, тобто сільській місцевості та прифронтових територіях. Для цього уряд створив умови для роботи мобільних аптек: перша днями вже запрацювала на Харківщині ❞, — зазначає міністр охорони здоров’я Україн Viktor Liashko

Проєкт USAID Ukraine - USAID Україна #SAFEMed провів масштабне соціологічне дослідження, щоб дослідити громадську думку українців, які скористалися програмою.

Відповідно до проведеного дослідження: 

  • понад 80% пацієнтів мають досвід використання програми понад рік.
  •  користувачі програми понад 2 роки, повідомляють про позитивні зміни, такі як електронні рецепти, розширений список лікарських засобів та зручність придбання повного курсу лікування одночасно.
  •  дві третини опитаних зазначили, що програма покращила доступ пацієнтів до ліків. Деякі з них сподіваються, що програма також знизила відсоток самолікування у людей, які раніше не могли дозволити собі ліки. 
  •  80% опитаних відчули зменшення витрат на лікування під час використання програми.

Також 77% лікарів вважають, що програма покращила доступ пацієнтів до ліків. Зокрема, вони зазначали, що тепер пацієнти можуть проходити повний курс лікування і контролювати свої хронічні хвороби. Окрім того, лікарі відмічають, що програма збільшує мотивацію людей пройти лікування, оскільки вони знають, що медпрепарати гарантовано будуть.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора